Zprávy

Zrní uvádí dokument Jiskřící z Madridu

Zrní uvádí dokument Jiskřící z Madridu

redakce | Zprávy | 25.07.2017

Zrní vydali svoji poslední desku Jiskřící letos v březnu, konkrétně 31. 3. 2017. V lednu se za novým albem vypravili až do Madridu. Z celého procesu nahrávání vznikl čtyřicetiminutový film Jiskřící z Madridu, který dokumentuje zrod Jiskřící. S klukama do Španělska vyrazil také kameraman a režisér Tomáš Bláha, jež měl na starosti natáčení a dokumentování nejen práce ve studiu, ale také celé cesty, chvil odpočinku, radosti, únavy a zábavy. Svým kameramanským okem nás nechává nahlédnout do zákulisí kapely, její intimity v průběhu tvorby nové desky.

Vypravečem dokumentu je zpěvák kapely Honza Unger: "Desku jsme odjeli nahrávat do Madridu, dodávkou 2200 kilometrů, i s producenty Jonatánem Pastirčákem a Ondřejem Ježkem. Nápad, odjet někam daleko, vzešel právě od Ondřeje. Aniž bychom mu cokoli řekli, synchronně s tim, co jsme chtěli. Chtěli jsme totiž, aby tohle natáčení bylo semknutý, aby se zachytila energie toho procesu a deska měla charakteristickou náladu. A taky jsme do toho chtěli vnést nějakou zvukovou změnu. Proto Jonatán, úžasně otevřená hlava, obrovskej talent, kterej dělá elektroniku. I jeho nám doporučil Ondřej. No a v týhle partě, na Ondřejem vymyšlený misi jsme strávili celkem 14 dní, z toho 4 na cestě a 10 nahrávánim. Přes den ve studiu na periferii a v noci společně nahňácaný v malym bytě v jedenáctym patře baráku s výhledem na celej Madrid. Mělo to skvělou atmosféru, jak na táboře, na bojovce, čemuž pomohla i ta dálka a odříznutost od domova. Bylo krásný jarní počasí a bavilo nás to. Sem si jistej, že to z tý desky musí bejt cejtit, třeba ne slyšet, ale někde to tam jistě je."


Jeho melodický hlas a citlivost pro tvorbu textů a mluveného slovo dávají snímku osobitou atmosféru. Přesně tu, kterou na Zrní máte rádi. Zrní také chystají křest nové desky Jiskřící, který se uskuteční 11. 10. 2017 ve Foru Karlín. Jedná se o doposud největší samostatný koncert v historii kapely Zrní. Představí se zde společně s hosty, kterými jsou Filharmonie Hradec Králové, taneční skupina Dekkadancers a elektronický experimentátor Jonatán Pastrirčák aka Pjoni. O vizuální podobu koncertu se postará hudebník a vizuální umělec Milan Cais z Tata Bojs.

Info

Zrní (křest alba)
Hosté: Filharmonie HK, Pjoni (sk), Dekkadancers
11. 10. 2017 19:30
Forum Karlín, Praha

www.facebook.com/events/1327802137289622
www.facebook.com/forumkarlin
www.zrni.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.