Zprávy / Pozvánky

Ztichlé budovy znovu promlouvají

Ztichlé budovy znovu promlouvají

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.03.2016

Studentský projekt s názvem ZTICHLÉ BUDOVY vznikl v únoru 2015. Spojuje opuštěné nevyužité prostory s novou hudbou. Za první a výchozí působiště byla vybrána bývalá tovární hala komplexu MEZ Židenice v Brně, která byla postavena v roce 1950. V současné době zde sídlí několik firem, část je využita jako sklady a některá patra jsou opuštěná. Cílová hala nabízí minimalistickou atmosféru, nekonečnou řadu oken spolu s výhledem na železniční trať. Prostor stvořený na oživení a rozpohybování. Prostor pro hudbu.


ZTICHLÉ BUDOVY chtějí dát příležitost skladatelům prezentovat svou tvorbu netradičně a svobodně. Nedílnou součástí je práce dalších studentů, kteří se starají o organizaci, dramaturgii, interpretaci, technickou podporu, záznam, interiér, grafiku aj. V rámci projektu už proběhl první koncert, s podtitulem světlo/prostor/hudba, jehož sestřih i celý záznam je dostupný na YouTube.

Další ročník ZTICHLÝCH BUDOV chce koncert uchopit zase z jiného konce. Začátkem roku byla zveřejněna výzva, která měla za cíl oslovit široké spektrum autorů věnující se různým formám soudobé hudby. Momentálně tak vznikají nové skladby komponované přímo na míru prostoru. Výsledkem bude program vycházející ze samotného místa – z ozvěn, světel, stínů a z čehokoli, co skladatele přímo inspiruje. Letos navíc přibudou i video projekce a audiovizuální instalace.

Info

ZTICHLÉ BUDOVY
28. 4. 2016
bývalá tovární hala MEZ Židenice, Brno
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/ztichlebudovy
www.ztichlebudovy.cz

Foto © Filip Dufka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.