Zprávy

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

redakce | Zprávy | 04.05.2021

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další spojení. Po slovensko-českých spolupracích s Danem Bártou, Barborou Mochowou a skladbě Whisper se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan teď přichází slovenské mezigenerační hudební setkání s Peterem Lipou.

„Ze čtvrté ‚fúzie‘ s Peterem Lipou mám velkou radost. Peter mě už několikrát přizval ke spolupráci a teď jsem ho s radostí pozvala já. Poznali jsme se už v roce 2009 na soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Od té doby jsme si spolu několikrát zazpívali při různých příležitostech. A máme už i dvě společné nahrávky. Jednu z nich jsme se na album Fúzie rozhodli předělat a nahrát trochu jinak,“ říká o motivaci k nové verzi společné písničky Zuzana.

Skladba Nenápadný nápad vyšla původně v roce 2019 na albu Peter Lipa: Dobré meno. Její nová verze vznikla v produkci Andreje Hrušky. „Velmi mě potěšilo, když mi Zuzka zavolala, že uděláme novou verzi Nenápadného nápadu. A když mi řekla, že je nahrávání spojené s natáčením, tak mě to potěšilo ještě víc. Klipy se totiž většinou dělají tak, že zpíváme v jiném prostředí a jen na playback. Tohle bylo jedinečné, protože tam byla celá kapela a hráli jsme to živě. Bylo to velmi příjemné a aspoň na chvíli mě to doslova vytrhlo z té pandemické krize. Já se doma snažím také něco dělat, ale jsem tam na to jen sám. Se Zuzkou jsem spolupracoval už několikrát a vždy z mé iniciativy. Tentokrát oslovili oni mě. S výsledkem jsem velmi spokojen. Doufám, že stejně spokojeni budou i posluchači a diváci,“ doplňuje o spolupráci Peter Lipa.

Zvuk a obraz všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy najednou a živě. Nahrávání skladby Nenápadný nápad proběhlo v polovině března v SMT Studiu v Bernolákove, které sídlí v místním kulturáku. Atmosféru výjimečného hudebního setkání Zuzany Mikulcové a Petera Lipy s hudebníky Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem, Martinem „Majlem“ Štefánikem a producentem Andrejem Hruškou obrazem zachytil Dominik Janovský. „Nálada při natáčení této live verze byla opravdu skvělá, Peter je velký profesionál a všichni jsme se ze zázraku, jakým pro nás živé hraní vždy je, alespoň na chvíli velmi těšili a dokonale jsme si ho užívali. Píseň dostala nový a tanečnější šat, který jí podle mě velmi svědčí,“ popisuje atmosféru natáčení Zuzana Mikulcová.

více o projektu Fúzie zde

Info

Zuzana Mikulcová
web interpretky

foto © Dominik Janovský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace