Zprávy

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

redakce | Zprávy | 04.05.2021

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další spojení. Po slovensko-českých spolupracích s Danem Bártou, Barborou Mochowou a skladbě Whisper se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan teď přichází slovenské mezigenerační hudební setkání s Peterem Lipou.

„Ze čtvrté ‚fúzie‘ s Peterem Lipou mám velkou radost. Peter mě už několikrát přizval ke spolupráci a teď jsem ho s radostí pozvala já. Poznali jsme se už v roce 2009 na soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Od té doby jsme si spolu několikrát zazpívali při různých příležitostech. A máme už i dvě společné nahrávky. Jednu z nich jsme se na album Fúzie rozhodli předělat a nahrát trochu jinak,“ říká o motivaci k nové verzi společné písničky Zuzana.

Skladba Nenápadný nápad vyšla původně v roce 2019 na albu Peter Lipa: Dobré meno. Její nová verze vznikla v produkci Andreje Hrušky. „Velmi mě potěšilo, když mi Zuzka zavolala, že uděláme novou verzi Nenápadného nápadu. A když mi řekla, že je nahrávání spojené s natáčením, tak mě to potěšilo ještě víc. Klipy se totiž většinou dělají tak, že zpíváme v jiném prostředí a jen na playback. Tohle bylo jedinečné, protože tam byla celá kapela a hráli jsme to živě. Bylo to velmi příjemné a aspoň na chvíli mě to doslova vytrhlo z té pandemické krize. Já se doma snažím také něco dělat, ale jsem tam na to jen sám. Se Zuzkou jsem spolupracoval už několikrát a vždy z mé iniciativy. Tentokrát oslovili oni mě. S výsledkem jsem velmi spokojen. Doufám, že stejně spokojeni budou i posluchači a diváci,“ doplňuje o spolupráci Peter Lipa.

Zvuk a obraz všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy najednou a živě. Nahrávání skladby Nenápadný nápad proběhlo v polovině března v SMT Studiu v Bernolákove, které sídlí v místním kulturáku. Atmosféru výjimečného hudebního setkání Zuzany Mikulcové a Petera Lipy s hudebníky Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem, Martinem „Majlem“ Štefánikem a producentem Andrejem Hruškou obrazem zachytil Dominik Janovský. „Nálada při natáčení této live verze byla opravdu skvělá, Peter je velký profesionál a všichni jsme se ze zázraku, jakým pro nás živé hraní vždy je, alespoň na chvíli velmi těšili a dokonale jsme si ho užívali. Píseň dostala nový a tanečnější šat, který jí podle mě velmi svědčí,“ popisuje atmosféru natáčení Zuzana Mikulcová.

více o projektu Fúzie zde

Info

Zuzana Mikulcová
web interpretky

foto © Dominik Janovský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Folk, funk, jazz. Rachot v říjnu.

redakce 07.10.2022

I když hudba je ryze abstraktní umění, Kuroda dokáže své skladby propojit s příběhy, které účinně podkresluje preciznost a naléhavost rytmické linky.

Unsound Moon 2022

Richard Michalik, Zdeněk Němec 06.10.2022

Unsound je už každoročne záplava atraktívnej súčasnej (nielen) elektronickej produkcie zo všetkých geografických i žánrových kútov.

Výpravný album Niny Pixel

redakce 06.10.2022

Album je pretkaný jej typickými prísne rovnými beatmi, odráža sa od techno-estetiky a preklápa ju do zvukového podmanenia si ľudského hlasu.

Festival Groove Brno startuje za pár dní

redakce 06.10.2022

První polovinu října ovládnou brněnské sály zahraniční i česká jména žánru funk a soul. Lettuce, Brooklyn Funk Essentials, Philip Lassiter a další.

Festival alternativního divadla míří do Brna

redakce 06.10.2022

Brněnská část programu přinese divákům adaptace výrazných literárních předloh, koncert undergroundové legendy, audiovizuální experiment i premiéru performance.

Tittingur, Technopol, tenký led

redakce 05.10.2022

Počujeme mnohé: formy na hraniciach klasickej hudby, IDM, braindance a už-ani-polyrytmy, ozveny rozostrených rave-ových synthov.

Ultima Ratio Fest aneb odstíny metalové temnoty v Sonu

redakce 05.10.2022

Ultima Ratio Fest 2022 zanedlouho zaplní brněnské Sono do pošmourných odstínů šedi.

Unsane i Jozef van Wissem v Kabinetu múz

redakce 05.10.2022

Legendární americké těžkotonážní trio Unsane je zpět a v plné síle se valí do Evropy. Vrací se také avantgardní skladatel a loutnista Jozef van Wissem.

Proč zažít Sigur Rós živě

redakce 05.10.2022

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě.

Hazardní turistika: rysy a trasy rizikové dovolené

komerční článek 05.10.2022

K tradiční české turistice, jako jsou prohlídky hradů a zámků nebo pěší turistika v Českém Švýcarsku, se v posledních letech přidal nový typ dovolené.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace