Zprávy / Nové desky

Zvíře jménem Podzim krotne ve studiu

Zvíře jménem Podzim krotne ve studiu

redakce | Zprávy / Nové desky | 22.09.2016

Zvíře, jehož srdce ovládla podzimní melancholie, se ukrývá v každém z nás. O kráse i nebezpečích pošmourných dní nahrává popové album superkapela složená z alternativních hudebníků. Pod nezvyklým názvem Zvíře jménem Podzim se ukrývá zcela nové seskupení písničkáře Jakuba Königa (ex Obří broskev, Kittchen). Jakub pozval do studia řadu skvělých muzikantů, se kterými spolupracoval v průběhu dvaceti let své aktivní hudební kariéry. Ve studiu 3bees právě natáčí podzimní album, které má potenciál oslovit všechny generace.

"Stýská se mi po písničkách, které jsem slýchal z rádia jako malej kluk. Písničky s nějakým příběhem, emocí, písničky s rozmáchlou aranží. Písničky, kterým rozumí moje babička, máma a kterým jsem rozuměl i já v těch svých devíti letech. Písničky, co zpíval Matuška, Kubišová, Rottrová, Tučný," svěřuje svůj záměr Jakub König. "No a tak jsem si řekl, že bych chtěl natočit album právě takových písniček. Přístupné a nekomplikované skladby. Samo sebou se mi do nich promítají moje témata, samo sebou jsou ty songy trochu ponurejší. A do kapely jsem pozval kamarády, se kterými jsem se potkal na své cestě."

První nahrávání se odehraje mezi 22. a 25. zářím 2016 a v Jinočanech se ve studiu 3bees s Jakubem Königem sejdou Tomáš Neuwerth (Nierika, Umakart, Kittchen), Aid Kid (Aid Kid), Tomáš Havlen (Post-hudba), Ondra Mataj (27), Veru Linhartová (27, Cirk La Putyka), Terezie Kovalová (Calm Season, Vladivojna La Chia, Vivaldiano a další), Ondra Zátka (Obří broskev, Carnem) a Marie Kieslowski (Kieslowski). Výčet hudebníků a zpěváků není konečný a brzy se lze těšit na první ukázky a videa ze studia, která prozradí víc. Z natáčení také vznikne krátký dokument i podklady pro několik videoklipů.

Základy připravovaného alba nazvaného Zvíře jménem Podzim se natáčejí nyní, ale celkový výsledek přinese až podzim roku 2017. "Letos bychom chtěli na podzim vydat u Indies Scope stejnojmennou písničku jako singl. Celé album doplněné ilustrovanou knížkou pak vyjde na podzim roku 2017, kdy by tahle parta měla odehrát i pár koncertů. No a když se to bude někomu líbit, další podzim těch koncertů může být zase o něco víc," prozrazuje plány Jakub König a vzbuzuje naději, že jak letošní, tak příští podzim bude melancholicky úchvatný.

Info

Zvíře jménem Podzim

www.indies.eu

Foto © Jakub König

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.