Zprávy / Nové desky

Zvíře jménem Podzim krotne ve studiu

Zvíře jménem Podzim krotne ve studiu

redakce | Zprávy / Nové desky | 22.09.2016

Zvíře, jehož srdce ovládla podzimní melancholie, se ukrývá v každém z nás. O kráse i nebezpečích pošmourných dní nahrává popové album superkapela složená z alternativních hudebníků. Pod nezvyklým názvem Zvíře jménem Podzim se ukrývá zcela nové seskupení písničkáře Jakuba Königa (ex Obří broskev, Kittchen). Jakub pozval do studia řadu skvělých muzikantů, se kterými spolupracoval v průběhu dvaceti let své aktivní hudební kariéry. Ve studiu 3bees právě natáčí podzimní album, které má potenciál oslovit všechny generace.

"Stýská se mi po písničkách, které jsem slýchal z rádia jako malej kluk. Písničky s nějakým příběhem, emocí, písničky s rozmáchlou aranží. Písničky, kterým rozumí moje babička, máma a kterým jsem rozuměl i já v těch svých devíti letech. Písničky, co zpíval Matuška, Kubišová, Rottrová, Tučný," svěřuje svůj záměr Jakub König. "No a tak jsem si řekl, že bych chtěl natočit album právě takových písniček. Přístupné a nekomplikované skladby. Samo sebou se mi do nich promítají moje témata, samo sebou jsou ty songy trochu ponurejší. A do kapely jsem pozval kamarády, se kterými jsem se potkal na své cestě."

První nahrávání se odehraje mezi 22. a 25. zářím 2016 a v Jinočanech se ve studiu 3bees s Jakubem Königem sejdou Tomáš Neuwerth (Nierika, Umakart, Kittchen), Aid Kid (Aid Kid), Tomáš Havlen (Post-hudba), Ondra Mataj (27), Veru Linhartová (27, Cirk La Putyka), Terezie Kovalová (Calm Season, Vladivojna La Chia, Vivaldiano a další), Ondra Zátka (Obří broskev, Carnem) a Marie Kieslowski (Kieslowski). Výčet hudebníků a zpěváků není konečný a brzy se lze těšit na první ukázky a videa ze studia, která prozradí víc. Z natáčení také vznikne krátký dokument i podklady pro několik videoklipů.

Základy připravovaného alba nazvaného Zvíře jménem Podzim se natáčejí nyní, ale celkový výsledek přinese až podzim roku 2017. "Letos bychom chtěli na podzim vydat u Indies Scope stejnojmennou písničku jako singl. Celé album doplněné ilustrovanou knížkou pak vyjde na podzim roku 2017, kdy by tahle parta měla odehrát i pár koncertů. No a když se to bude někomu líbit, další podzim těch koncertů může být zase o něco víc," prozrazuje plány Jakub König a vzbuzuje naději, že jak letošní, tak příští podzim bude melancholicky úchvatný.

Info

Zvíře jménem Podzim

www.indies.eu

Foto © Jakub König

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Isobutane vydáva ambiciózny album

redakce 08.12.2023

Ďalšie pravidlo bolo napríklad tvoriť každý deň maximálne minútu hudby a po jej nahratí vymazať všetky sekvencie, aby sa nedali spätne upravovať.

Ponava Radio vydává kazetu a stream Divergent Connections Orchestra

redakce 07.12.2023

Elektronická podoba nahrávky je k dipozici na webu Radia Ponava, pro nadšence a sběratele si ale hudebníci připravili raritu v podobě kazety.

Nachttante s novou deskou a obsazením

redakce 06.12.2023

Při poslechu se ocitnete na koupališti v brněnských Zábrdovicích, na Jižním pólu nebo v Kromclu na rybách.

Craggy Collyde, The House Next Door

redakce 06.12.2023

Craggy Collyde vstoupili na scénu ještě jako duo frontmana Craggyho a bubenice Veroniky v roce 2018.

Tomáš Knoflíček má kontemplativně observační klip

redakce 05.12.2023

Konceptuální tvorba Matěje Smetany se uplatňuje v animovaných kresbách, videích, objektech a instalacích.

Ys: Když zlato tančí s odpadky

redakce 04.12.2023

Na scéně se objevila nová kapela, složená z Ivy Z a Orla, známého z kapel Planety či Prohra Praha.

sxilence vydává EP

redakce 03.12.2023

Ohledává svoji italsko-českou identitu a balancuje při tom na hraně rapu a zpěvu za doprovodu vlastních beatů.

Čtvrt na smrt vydali svou nejbarevnější desku

redakce 29.11.2023

Deska se tematicky zaobírá všemi možnými formami lásky.

st. Emmita vydala debutové EP

redakce 28.11.2023

st. Emmita skrz svoje sety prináša zmes alternatívnych elektronických žánrov.

Bludička Barbory Mochowé

redakce 23.11.2023

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace