Zprávy / Pozvánky

Zvukové deníky Claire Rousay v Atriu Žižkov

Zvukové deníky Claire Rousay v Atriu Žižkov

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.03.2022

„V podstatě nahrávám celý svůj život,” řekla v rozhovoru pro New York Times v Texasu usazená skladatelka Claire Rousay. Její česká koncertní premiéra ukáže, že ambient může vypadat také jako stránky vytržené z osobního deníku plného detailů, jak píše hudební publicista Jiří Špičák. Společně se slovensko-maďarskou experimentální hudebnicí Adelou Mede se představí 12. dubna v Atriu na Žižkově. Na svých mnoha albech spolupracovala vystudovaná perkusionistka Claire Rousay například se skladatelkami More Eaze nebo Lisou Cameron, s tou první pak na letošním albu Never Stop Texting Me zabředla i do hyperpopových vod.

Představitelka současného holistického přístupu americké ambientní scény k nám přijede rovnou z dramaturgicky vytříbeného festivalu Rewire v Holandsku. Její loňská alba An Afternoon Whine spolu s A Softer Focus ocenil i Pitchfork, když se pozastavil nad skladatelčinou prací se zvukem: „Rousay jednoduše zachycuje tu stránku auditivní kultury 21. století, kterou jiní vidí jen jako vady a upřednostňuje to, co by bylo jindy zahozeno. Na skladbě diluted dreams je slyšet vítr [...] a tichý šum, který vyvolavá emoce v každém, kdo někdy volal venku za obzvlášť svěžího podvečera.“ Hudebnice Adela Mede ve své tvorbě modeluje manimalistické krajininy zvuku, ve kterých pomocí nástrojů a vokálního projevu kombinujícího angličtinu, maďarštinu i slovenštinu zkoumá intimitu i spiritualitu.

Info

Claire Rousay (us) + Adela Mede (sk/hu)
12. 4. 2022 20:00
Atrium na Žižkově, Praha
fb event

foto © Katherine Squier

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace