Zprávy / Nové desky

Nový label na scéně: Weltschmerzen

Nový label na scéně: Weltschmerzen

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.01.2020

V decembri 2019 zakladá trojica hudobníkov Dominik Suchý, Matúš Mordavský a Tomáš Prištiak hudobný label s názvom Weltschmerzen. Stalo sa tak niekoľko mesiacov po tom, ako začali v tejto zostave pracovať na materiáli, ktorý sa neskôr rozhodli vydať pod hlavičkou hudobného projektu Weltschmerzen.

Dôvodom vzniku labelu však nie je len jednorázový release, ale i vytvorenie vydavateľstva nového, rodinného - aké cítili, že na scéne chýba. Trojica, tvorivo aj ľudsky spätá mnohými spoločnými vystúpeniami, spolu cíti priestor a chuť na kolaborácie, a tiež chýbajúcu platformu pre silne kurátorovaný výber hudby. Prvou nahrávkou, ktorú vydavateľstvo chystá je eponymný album (správne: album Weltchmerzen od kapely Weltschmerzen vydaný na labeli Weltschmerzen). Druhou plánovanou nahrávkou, uvedenou na jar 2020 bude tretí album skupiny Tittingur s názvom Epiphany.

Matúš a Dominik spolu tvoria elektronické duo Tittingur, ktorého album Beings bol minulý rok nominovaný na Radio Head Awards a vystúpil aj v rámci slovenskej výpravy na holandskom showcaseovom festivale Eurosonic. Tomáš je polovicou kapely Tante Elze, v poslednom čase stále známejší svojou vyhraňujúcou sa sólovou tvorbou. Vydavateľstvo Weltschmerzen za svoju misiu pokladá vytvorenie platformy pre vydávanie hudby tvorenej úzkym okruhom spriaznených ľudí, ktorých spája nielen ponurá (zvuková) vízia súčasného sveta v rozklade, ale predovšetkým ľudská blízkosť.

Info

Weltschmerzen
bandcamp vydavatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kucharski mají nahrávku Beze jména

redakce 12.04.2021

Nahrávce, která míchá rockový sound, folkovou alternativu i lyricky útočné texty v podání zpěvu Václava Bartoše.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace