Zprávy

Nový singl slovenské kapely Sam Handwich

Nový singl slovenské kapely Sam Handwich

redakce | Zprávy | 29.05.2020

Pro všechny fanoušky sýrů různých chutí a podob upekla mladá slovenská kapela Sam Handwich nový taneční track s netradičnám názvem uuuuaaooo. Jak nám naznačuje text a videoklip nás v tom utvrzuje, jde o svojskou ódu na sýrové pochoutky.

Korbáčiky, parenica, tavený sýr, hermelín. To jsou sýrové lahůtky, které všichni dobře známe. Otázkou je, jak se tento singl dostal na světlo světa, světa hluboce poznamenaného pandemií koronaviru. Současná situace neumožnila členům kapely scházet se dohromady a pracovat na nových věcech. Dvouměsíční karanténa zabarykádovala členy kapely v různých koutech Československa – od Prahy, přes Bratislavu až po Žilinu. S přísnými podmínkami karantény se mladí muzikanti vyrovnali po svém. Skladba uuuuaaooo i videoklip vznikly výlučně v online prostředí, ve kterém probíhalo sdílení námětů a připomínek k rodícímu se singlu. Ke spolupráci na videoklipu si muzikanti přizvali talentovaného typografa a grafika Martina Pyšného (absolventa Royal Academy of Art v Haagu). Jeho písmo Henk Out spoludotváří sýrový vizuál videoklipu.

Chlapci ze Sam Handwich nezaháleli ani během minulého roku 2019. Na svém kontě mají živá vystoupení na festivale Hvězdné Noci, na bratislavském Urban Marketu a stihli si i zahrát na pražské půdě v klubu Alta. Čtveřice mladých můžu z různých koutů Slovenska spojuje své síly, aby příznivcům současné hudební scény přinesli zážitek v podobě chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntetizátorů a bohatou kytarovou oblohou. Dosud vydali dva singly s názvem Settenduuuuaaooo a v nejbližší době plánují nahrát a vydat plnohodnotné EP.

Info

Sam Handwich
facebook kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Mooncloud #45: Razam

redakce 06.07.2020

Tvorba Razam stojí především na výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové a akordeonu Aliaksandra Yasinského, pro Full Moon vybírají své oblíbené písně.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Mooncloud #44: Decultivate

redakce 03.07.2020

Lehce bizarní mixtape, kde Elton John stojí vedle Retox, Caterina Caselli otvírá pro The Armed a Roy Orbison navazuje na Nasum.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.