Zprávy / Festivalové

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2015

Je tu výčet dalších zajímavých interpretů, kteří si během posledního srpnového víkendu udělají cestu do Katovic a vystoupí na jubilejním desátém ročníku Tauron Nowa Muzyka Festivalu. Můžete čekat silné zastoupení německé taneční scény, britského hip-hopu a celou řadu polských tvůrců, vše sloučené pod jednou jedinou hlavičkou - Red Bull Music Academy. Bude DJ Koze a Robag Wruhme, zástupci Kompakt Records a Pampa, živelné bass duo Adrian Sherwood & Pinch, Ty z Tru Thoughts a energický nováček Alo Wala.

Domácí Polsko pak zastoupí Rysy, We Draw A, Małe Miasta, Klaves, Naphta and Daniel Drumz & Mr Krime Collaboration. Všichni výše uvedení umělci vystoupí na Red Bull Music Academy Stage a připojí se k již předem oznámenému line-upu.


Ben Chijioke alias Ty patří mezi přední osobnosti UK rapu a mnozí jeho tvorbu označují jako veselou a uklidňující. Poslední čas spolupracoval s tak respektovanými jmény jako Damon Albarn, Fela Kuti, De La Soul a Estelle. Co mají společného Sven Väth, Werner Herzog a Oceana? Die Vögel! Německé duo Jakobus Durstewitz a Mense Reents během živých setů stahuje syntezátory na minimum a naopak využívá nástroje v taneční hudbě nezvyklé - trubky, pozouny, kytary, chrastítka nebo flétny. Po úspěchu se jmény jako Kamp! či Rebeka vsází label Brennnessel na další talenty polské elektronické scény - We Draw A. Na festivalu představí svou verzi Underworld soundu.


Polské Rysy jsou taky duo, které se navíc snaží etablovat silný ženský vokál do elektronické hudby. Debutovou desku chystají již během června. To Daniel Drumz & Mr. Krime už patří mezi klasiky místní taneční scény. DJové, producenti, kteří bezezbytku propadli kouzlu turntablismu, představí své album Untold Stories. Další duo Małe Miasta kombinuje r&b, hip-hop a elektroniku s trochou písničkářství. Střet dvou světů na jednom pódiu. Dj Koze, jeden z hlavních zástupců Kompakt Records, začal svou hudební kariéru v polovině 90. let a ke svým hiphopovým kořenům přidává i trochu techna a house. Jeho poslední album Amygdala vyšlo v roce 2013.

V letošním line-upu najdete i dvojici Sherwood & Pinch. Na jedné straně Adrian Sherwood, britská hudební legenda zodpovědná za podporu jamajského soundu v UK, na druhé Pinch, mladý dubstep producent. A chybět nebude ani mladý divočák Alo Wala, který zpívá, trochu rapuje a reprezentuje tzv. italo gangsta rap. Čiště telegraficky, mezi poslední ohlášená jména patří Naphta, HV/NOON a Robag Wruhme.

Info

Tauron Nowa Muzyka Festival 2015
20. - 23. 8. 2015
Nowe Muzeum Śląskie, Polsko

www.facebook.com/events/367905703386709
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace