Zprávy / Festivalové

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2015

Je tu výčet dalších zajímavých interpretů, kteří si během posledního srpnového víkendu udělají cestu do Katovic a vystoupí na jubilejním desátém ročníku Tauron Nowa Muzyka Festivalu. Můžete čekat silné zastoupení německé taneční scény, britského hip-hopu a celou řadu polských tvůrců, vše sloučené pod jednou jedinou hlavičkou - Red Bull Music Academy. Bude DJ Koze a Robag Wruhme, zástupci Kompakt Records a Pampa, živelné bass duo Adrian Sherwood & Pinch, Ty z Tru Thoughts a energický nováček Alo Wala.

Domácí Polsko pak zastoupí Rysy, We Draw A, Małe Miasta, Klaves, Naphta and Daniel Drumz & Mr Krime Collaboration. Všichni výše uvedení umělci vystoupí na Red Bull Music Academy Stage a připojí se k již předem oznámenému line-upu.


Ben Chijioke alias Ty patří mezi přední osobnosti UK rapu a mnozí jeho tvorbu označují jako veselou a uklidňující. Poslední čas spolupracoval s tak respektovanými jmény jako Damon Albarn, Fela Kuti, De La Soul a Estelle. Co mají společného Sven Väth, Werner Herzog a Oceana? Die Vögel! Německé duo Jakobus Durstewitz a Mense Reents během živých setů stahuje syntezátory na minimum a naopak využívá nástroje v taneční hudbě nezvyklé - trubky, pozouny, kytary, chrastítka nebo flétny. Po úspěchu se jmény jako Kamp! či Rebeka vsází label Brennnessel na další talenty polské elektronické scény - We Draw A. Na festivalu představí svou verzi Underworld soundu.


Polské Rysy jsou taky duo, které se navíc snaží etablovat silný ženský vokál do elektronické hudby. Debutovou desku chystají již během června. To Daniel Drumz & Mr. Krime už patří mezi klasiky místní taneční scény. DJové, producenti, kteří bezezbytku propadli kouzlu turntablismu, představí své album Untold Stories. Další duo Małe Miasta kombinuje r&b, hip-hop a elektroniku s trochou písničkářství. Střet dvou světů na jednom pódiu. Dj Koze, jeden z hlavních zástupců Kompakt Records, začal svou hudební kariéru v polovině 90. let a ke svým hiphopovým kořenům přidává i trochu techna a house. Jeho poslední album Amygdala vyšlo v roce 2013.

V letošním line-upu najdete i dvojici Sherwood & Pinch. Na jedné straně Adrian Sherwood, britská hudební legenda zodpovědná za podporu jamajského soundu v UK, na druhé Pinch, mladý dubstep producent. A chybět nebude ani mladý divočák Alo Wala, který zpívá, trochu rapuje a reprezentuje tzv. italo gangsta rap. Čiště telegraficky, mezi poslední ohlášená jména patří Naphta, HV/NOON a Robag Wruhme.

Info

Tauron Nowa Muzyka Festival 2015
20. - 23. 8. 2015
Nowe Muzeum Śląskie, Polsko

www.facebook.com/events/367905703386709
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.