Zprávy / Úplňkové

Od kytar k elektronice: britští Vessels v novém XPLAYMIXU

redakce | Zprávy / Úplňkové | 10.07.2015

Letos počtvrté ožije areál bývalých železáren v ostravských Vítkovicích ruchem multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Už dříve se o této přehlídce, která se v letech 2002 až 2012 konala přímo v centru Ostravy, mluvilo v superlativech. Teprve partnerství s ocelářským magnátem Janem Světlíkem a přestěhování celého podniku do industriálního prostředí Dolních Vítkovic udělalo z Colours to, čím jsou dnes - beze sporu nejlepší festival na území České republiky, který jako jediný snese rozsahem i kvalitou dramaturgie srovnání minimálně s přeshraniční konkurencí.

Letošní ročník Colours přináší kromě obvyklé směsky více či méně zajímavých jmen z různých oblastí populární hudby (za všechny jmenujme Björk, St. Vincent a Cinematic Orchestra) také jednu výraznou novinku - poprvé bude součástí programu scéna zaměřená na elektronickou hudbu. Svůj domov našla v prostorách rekonstruovaném dolu Hlubina, který svými beaty rozezní např. Clark, Nathan Fake, Christian Löffler, Toxic Avenger či Vessels. A právě posledně jmenovaní kývli na nabídku přispět do podcastové série XPLAYMIX.


Pětice z britského Leedsu přijíždí do České republiky představit své letošní album Dilate. Dovršila na něm přeměnu z postrockové kapely v plus mínus tech-houseové kombo stírající hranice mezi živě hranou a čistě elektronickou hudbou. U kolébky nového zvuku Vessels stáli lidé jako Jon Hopkins, Nathan Fake nebo Modeselektor - tedy jména známá pro své organické pojetí elektroniky. Není ani příliš divu, že se album Dilate stalo první položkou nového sublabelu žánrově široce rozkročeného vydavatelství Leaf.

Ve stejném svobodomyslném duchu se nese i mix, který pro nás při příležitosti tuzemské koncertní premiéry Vessels připravil bubeník Tim Mitchell. Najdete v něm starší i novější skladby od jmen jako Jacques Greene, Giraffage, Dan Deacon, cLOUDDEAD nebo Animal Collective. Taneční euforii střídá r'n'b melancholie a tu zase potrhlý alternativní hip-hop. Jako bonus je tu pak vysamplovaná hitparádová matadorka Ciara, která plní roli Jiřího Korna z minulého podcastu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.

Soundtrack: Uprostřed příběhu (Michal Pařízek)

redakce 15.09.2020

U příležitosti desátého výročí založení magazínu Full Moon vychází kniha Michala Pařízka Uprostřed příběhu. Dejte si soundtrack ke knize.