Zprávy / Úplňkové

Okem Jana Vrby: Po setmění

Okem Jana Vrby: Po setmění

redakce | Zprávy / Úplňkové | 27.08.2018

Vernisáž odhalí snímky Jana Vrby ('93, kovotlačitel, dokumentarista, Nesvačilka) pořízené pro hudební magazín Full Moon Magazine a web Fullmoonzine.cz v letech 2013–2018. Na výběru fotografií se podíleli Andrea Petrovičová a Michal Pařízek.

"Od prvního čísla, se kterým jsem naskočil do vlaku v Šumperku, až po víc než dvě stě probdělých nocí. Protančených v davu nebo strávených ve stínu. Tím nočním rychlíkem jsem projezdil pět let s obličejem přitisknutým na skle a snažil se vše zaznamenat. Výsledek je v mlze, rozmazaný, zrnitý, nejasný. Někdy je svitu měsíce málo, někdy zase moc. Vystoupit se už nedá. Další zastávka v nedohlednu." (Jan Vrba, srpen 2018)


"Fotografie musí být jedinečná, napsal klasik české fotografie Jaromír Funke. V dnešní době, kdy jsme denně zaplaveni miliony fotek, a často jsou to dobré fotografie, které se na nás hrnou z internetu, je čím dál tím obtížnější pořizovat jedinečné fotografie. Pro koncertní fotografie to platí obzvlášť. Na koncertě hvězdy se vedle vás tísní dalších dvacet fotografů a cvakají, jako by měl nastat konec světa. A všichni pořídí nádherné fotografie, řada z nich se dostane do barevných magazínů na lesklém papíře. Akorát ty nádherné, technicky perfektní fotografie vypadají od všech fotografů skoro stejně. Je to úplně v pořádku. Znám ale jednoho fotografa, o němž si troufám říct, že jeho fotografie jsou odlišné. Jsou nějakým způsobem úplně jiné. Jsou to fotografie Jana Vrby." (Romek Hanzlík, fotograf, hudebník, žurnalista, kulturní organizátor)

Info

Po setmění: Vernisáž výstavy Jana Vrby
3. 9. 2018 19:00
Čítárna Unijazz, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Full Moon #121: Všechno, co jste chtěli a nechtěli vědět o postpunku (a Squid)

redakce 09.05.2021

Aktuální číslo Full Moonu představují Jiří Špičák, Miloš Hroch a Matylda.

Full Moon #121 – Kreativitou proti stereotypům

redakce 28.04.2021

Kapely jako Squid, kteří ovládli titulní téma květnového Full Moonu, porušují snad všechny zavedené vzorce žánrů i byznysu.

SingleMoon: Něco něco - Vlny

Aneta Martínková 26.04.2021

Co štve Bětku na Psích vojácích a jak se stalo, že udělali merch jenom pro holky?

Kunsthistorička Petra Juráčková představuje Full Moon #120

redakce 13.04.2021

Číslo věnované výtvarnici Toyen představuje kunsthistorička, která vedla rozhovor s kurátorkou výstavy v Národní galerii.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Full Moon #120: S Toyen do hlubin noci

redakce 31.03.2021

Další výtvarná výprava Full Moonu, tentokrát do širokého řečiště imaginace Toyen.

Mooncloud #55: The Corona Lantern

redakce 27.03.2021

Popové fláky nasáklé osmdesátkami i hrubozrnné formace. Takový je mixtape doommetalových The Corona Lantern.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace