Zprávy / Úplňkové

Okem Jana Vrby: Po setmění

Okem Jana Vrby: Po setmění

redakce | Zprávy / Úplňkové | 27.08.2018

Vernisáž odhalí snímky Jana Vrby ('93, kovotlačitel, dokumentarista, Nesvačilka) pořízené pro hudební magazín Full Moon Magazine a web Fullmoonzine.cz v letech 2013–2018. Na výběru fotografií se podíleli Andrea Petrovičová a Michal Pařízek.

"Od prvního čísla, se kterým jsem naskočil do vlaku v Šumperku, až po víc než dvě stě probdělých nocí. Protančených v davu nebo strávených ve stínu. Tím nočním rychlíkem jsem projezdil pět let s obličejem přitisknutým na skle a snažil se vše zaznamenat. Výsledek je v mlze, rozmazaný, zrnitý, nejasný. Někdy je svitu měsíce málo, někdy zase moc. Vystoupit se už nedá. Další zastávka v nedohlednu." (Jan Vrba, srpen 2018)


"Fotografie musí být jedinečná, napsal klasik české fotografie Jaromír Funke. V dnešní době, kdy jsme denně zaplaveni miliony fotek, a často jsou to dobré fotografie, které se na nás hrnou z internetu, je čím dál tím obtížnější pořizovat jedinečné fotografie. Pro koncertní fotografie to platí obzvlášť. Na koncertě hvězdy se vedle vás tísní dalších dvacet fotografů a cvakají, jako by měl nastat konec světa. A všichni pořídí nádherné fotografie, řada z nich se dostane do barevných magazínů na lesklém papíře. Akorát ty nádherné, technicky perfektní fotografie vypadají od všech fotografů skoro stejně. Je to úplně v pořádku. Znám ale jednoho fotografa, o němž si troufám říct, že jeho fotografie jsou odlišné. Jsou nějakým způsobem úplně jiné. Jsou to fotografie Jana Vrby." (Romek Hanzlík, fotograf, hudebník, žurnalista, kulturní organizátor)

Info

Po setmění: Vernisáž výstavy Jana Vrby
3. 9. 2018 19:00
Čítárna Unijazz, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #98 – Ohni, se mnou pojď

redakce 17.06.2019

Fire is Coming, prohlásil v polovině dubna David Lynch ve stejnojmenné písni kalifornského producenta Flying Lotuse a bylo vymalováno. Červnové vydání Full Moonu je žhavé nejen díky titulnímu tématu.

Mooncloud #25: Stroon

redakce 11.06.2019

Bratislavský beatový experimentátor Dalibor Kocián aka Stroon namíchal svůj příspěvek do mixtapeové série Mooncloud.

Mooncloud #24: Ille

redakce 10.06.2019

Pražská čtveřice Ille okolo zpěvačky Olgy Königové míří na Metronome Festival Prague a skládá mixtape pro Mooncloud.

Viva La Colombia!

redakce 29.05.2019

Je libo kávu? Nová značka Full Moon Coffee představuje další odrůdu, tentokrát přímo z kolumbijských pralesů v departamentu Medellín.

Mooncloud #23: Vellocet Roll

redakce 26.05.2019

Pražská postpunková formace Vellocet Roll letos vydala svou debutovou desku a přispěla i do mixtapeové série Mooncloud.

Full Moon #97 – Ve své vlastní kategorii

redakce 20.05.2019

Angažovanost vstoupila poměrně razantně již před několika lety do světa žebříčkového popu a ve Full Moonu bylo této skutečnosti věnováno mnoho textů. V čísle #97 se Solange na obálce v…

Vítězem 1band2play 2019 se stali Chief Bromden

redakce 16.05.2019

Chaoticky uspořádaný řízný math rock Chief Bromden zvítězil v konkurenci 136 přihlášených interpretů.

Dubnová čísla databáze XPlaylist

redakce 10.05.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Mooncloud #22: Trupa Trupa

redakce 23.04.2019

Mix punku, psychedelie, popu nebo noiseu? Trupa Trupa nabízí ještě mnohem víc a aktuálně i nový mixtape v sérii Mooncloud.

Full Moon #96 – Invaze z (nové divné) Británie

redakce 18.04.2019

Dubnový Full Moon nahlíží hluboko do excentrické stoky, mapuje historii divnosti v britském popu a odkrývá zdánlivě nehybné kameny, pod nimiž se toho děje zatraceně hodně. Téma New Weird Britain…