Zprávy / Festivalové

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2024

Už jste navštívili největší pouliční happening v Česku? Tak si nezapomeňte udělat poznámku do diáře. V sobotu 22. června zaplní náměstí a ulice krajského města festival Olomouc (o)žije, který představí více než stovku kapel a hudebníků hrajících nejrůznější žánry – rock, pop, šanson, blues, jazz, funky, lidovou muziku i vážnou hudbu.

Téměř na každém rohu lidé tančí, zpívají a sdílí radost při vystoupeních lokálních umělců a organizací (např. studenti hudební školy, skauti), známých interpretů (v předchozích letech např. Voxel, Marcell), profesionálů, amatérů, ale také zástupců místních menšin (např. romské nebo ukrajinské kapely). Všichni umělci vystupují dobrovolně, bez nároku na honorář. Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

A na co všechno se můžete těšit? „Je těžké vybrat ze stovky vystupujících umělců. Já osobně se těším například na bubenickou show Jumping Drums, výbornou KJ SAX, která hrála i pro bývalého prezidenta USA Billa Clintona, populární New Street Band, dechový show band Brass Avenue, Johanku Valáškovou alias New Castanets, šansoniérku La Boujeau, domácí Blues Power či Sugar & Spice Holding Company a řady dalších hudebníků a kapel,“ zve duchovní otec Štěpán Havran.


Letos poprvé se mohou návštěvníci těšit na elektro stage v Baru Zahrada, která bude spojena s oslavou lásky (v ten den si dramaturgové a producenti elektro stage - Radka a Jonáš - řeknou své ano). Festivalové fandy také čekají food zóny na Horním a Dolním náměstí a zóna olomouckých značek na Žerotínově náměstí, otevřená vyhlídková radniční věž, několik výstav, kreativní fotokoutek, diskusní zóna, silent disco, projekce studentských hudebních klipů a další zajímavosti a vychytávky. Tradiční afterparty je letos připravena v letním kině. Nebojte se vzít na akci také děti, na které čeká speciální program také v letním kině. Pořadatelé přichystali i pro ně bohatý program.

Chcete si vychutnat tuto jedinečnou akci se vším všudy? Pak si nenechte ujít ani ranní komunitní snídani. Stačí uvařit nebo upéct nějakou tu laskominu a podělit se s ní s ostatními ke sto metrů dlouhému stolu, který bude stát v sobotu ráno od 9:00 na Horním náměstí.

Info

Olomouc (o)žije
22. 6. 2024 09:00
Olomouc
web festivalu

foto © se svolením festivalu Olomouc (o)žije

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace