Zprávy / Pozvánky

Olomoucká SF Mini slaví

Olomoucká SF Mini slaví

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let. Historie se píše od 15. 12. 2013, kdy proběhl první koncert na původní adrese, zahráli tenkrát Remek, Unattended Funeral a Möbius. Prostor to byl podstatně menší a koncerty probíhaly přímo v rampě. Následovaly tři roky koncertů na specifickém místě, propojování punkové a skejtové komunity a vygradovalo to do vytvoření nového společného prostoru.

Na nové adrese je SF Mini už pět let. První koncert odehráli zase Remek a sekundovali jim Anne M. Christiansen. Od té doby proběhlo okolo sto koncertů. SF Mini je zázemím pro místní kapely jako Empty Hall of Fame, Gattaca, Nervy, Aralkum, Zhasni, Zklamání, Moriarty, Dÿsco a spoustu dalších zatím bezejmenných projektů. Je zde taky nahrávací studio, koncertní sál a nechybí samozřejmě mini rampa. SF Mini je taky důležitým zázemím pro místní diy skejťáky, kteří se podílejí na vytváření spotů nejen na olomouckém Baumaxu. Mimo jiné, Baumax spot je asi největší DIY spot v Česko-Slovensku.

Oslava pátých narozenin proběhne na „novém“ místě. Brány se otevřou v 16:00 a na dvoře proběhne skate jam, v průchodu pinec, v sále poslechovka a venku bude veganský gril. Od osmi koncert, lineup níže.

Info

5. výročí "nové" SF Mini:
Rübaniskö + Brunner Todesmarch + Kadonnut Manner (fi) + Swimming Sloth
SF Mini, Olomouc
Fb událost

foto © se svolením SF Mini

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace