Zprávy / Festivalové

Opavský páv už za měsíc

Opavský páv už za měsíc

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.09.2021

Od úterý 12. října do čtvrtka 14. října 2021 proběhne na půdě Slezské univerzity 8. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv. Do soutěže festivalu se letos přihlásilo 92 snímků. „Vzhledem k tomu, že v roce 2020 a ještě i v celém semestru roku letošního se na univerzitách a školách moc natáčet nemohlo, považuji toto číslo za úspěch. Filmy přišly opět z celého světa, např. z USA, Japonska, Brazílie, Izraele či Velké Británie,“ upřesňuje Monika Horsáková, vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival pořádá.

Filmy budou o přízeň poroty usilovat v šesti kategoriích – Hraný film, Krátký hraný film do 8 min., Animovaný film, Dokumentární film, Videoklip a Propagační video. Udělovat se bude také cena za celkové vítězství, svou cenu udělí také diváci festivalu. Odborná porota zasedne tentokrát ve složení Petra Nesvačilová, Lukáš Gregor, Martin Novosad, Rudolf Merkner, Marek Jícha, Martin Duba a Elen Mrázová. Festival kromě projekcí nabídne tradičně bohatý doprovodný program v podobě workshopů pro střední školy, odborných workshopů a přednášek, komentovaných projekcí, výstav či hudebních vystoupení. Vstup na festival je zdarma.

Info

Opavský páv
12.-14. 10. 2021
Slezská univerzita, Opava
web festivalu

foto © se svolením festivalu Opavský páv

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace