Zprávy / Pozvánky

Open Mic láká na Ondřeje Galušku z Eggnoise

Open Mic láká na Ondřeje Galušku z Eggnoise

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2015

Speciálního hosta bude mít v pořadí devátý olomoucký Open Mic, který se koná v úterý 31. března od 19 hodin v Divadle na cucky ve Wurmově ulici. Na hudebním večeru v komorním prostředí zahraje své písně hudebník Ondřej Galuška, který tvoří hlavní skladatelskou dvojici skupiny Eggnoise. Toho doplní další vystupující a snad i odvážlivci z publika. "Méně známí hudebníci mají na akci příležitost představit svou tvorbu. Setkají se zde jak muzikanti podobného zaměření, tak publikum, jež rádo poslouchá hudbu nejen s folkovými základy," řekl organizátor Open Mic na cucky Tomáš Krejčiřík.

Březnový Open Mic otevře ledenický písničkář a hitmaker Petr "Šrája" Šrajer. Dále vystoupí seskupení Jazz za Bukem, jež tvoří kytaristé Karel Jačko a Jarda Samek. Ti hrají jazzové standardy v gipsy swingovém aranžmá s českými texty. "Karel se už na olomouckém Open Mic jednou objevil jako host z publika a bylo to jeho první sólové vystoupení za padesát let hraní," prozradil Tomáš Krejčiřík.


Vrcholem večera bude vystoupení Ondřeje Galušky, což je kytarista, pozounista, zpěvák a spoluautor písní kapely Eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Nyní vystupuje sólově či se svým projektem The Odd Gifts, s nímž vydal v roce 2012 album, které obdrželo čtyři nominace na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá čtveřice a podílel se i na nahrávkách Oldřicha Janoty a skupiny Květy. Večery Open Mic nabízí možnost zahrát si, inspirovat se a potkat přátele. Vstupné na olomoucký pořad je dobrovolné, do klobouku může přispět každý podle svého uvážení.

Open Mic je pravidelné a otevřené setkávání písničkářů, kteří mají možnost představit svou autorskou tvorbu. Formát je inspirovaný newyorskou scénou v Greenwich Village v šedesátých letech minulého století, jíž si prošli například uznávaní písničkáři Bob Dylan nebo Paul Simon.

Info

Open Mic #9
Ondřej Galuška + Jazz za Bukem + Petr "Šrája" Šrajer
31. 3. 2015 19:00
Divadlo na cucky, Olomouc
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/1375337672786747
www.bandzone.cz/ondrejgaluska
www.bandzone.cz/fan/kareljacko
www.bandzone.cz/sraja
www.facebook.com/openmicnacucky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.