Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: česání jablek a Rubens

Opuštěné nádraží: česání jablek a Rubens

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 24.10.2015

Říjen zatím ve znamení česání jablek. Někdo ze žebříku spadne a oudy sobě zpřeráží, někdo jako opice (po obrně a ještě po mrtvici), ale nebudu ani naznačovat. Rychlý tip na zážitek ze skvělého herectví? Třeba Simona Babčáková ve hře Kakadu (Dejvické), Kukura jako starý Karamazov v Činoheráku nebo Amadeus Brousek ml. na Vinohradech.

100% a hodnocení nejlepší český film přinejmenším za posledních pět let (od Pout) od Franty Fuky a 85% na ČSFD pro Ztraceni v Mnichově mě asi po několika letech přinutí vyrazit na film do kina.

Konečně se Fajtovi něco povedlo! Místo neustálé kritiky svých předchůdců nebo naprosto nesmyslné snahy opustit Veletržní palác, "přivezl" do Čech na tři měsíce Rubense. Z Prada do Šternberského paláce byl zapůjčen slavný obraz Večeře v Emauzích. A prý se můžeme těšit na El Greca, prozradil říďa České televizi.

Jste-li zákazníky O2, můžete získat 1 + 1 vstupenku zdarma v rámci O2 Extra výhod na Czech Design Week (9. - 15. 11.). Pořadatelé slibují více šperků než Nagyová.

Tančící dům hostí momentálně dvě zajímavé výstavy: proslouženou a 1. listopadu končící erotickou 18+ Káji Saudka a retrospektivní výstavu Bořka Šípka.

Suicidal song tentokrát nominoval kamarád truhlář, který si "díky" němu po 30 letech práce poprvé něco cirkulárkou odřízl. Naštěstí jen málem. Omylem přeladil z rádia Beat jinam a pak mu celý den v hlavě hrálo "...boky jako skříň, jako skříň…ráda jím, ráda jím..." Díky zasíláme tentokrát na sever Moravy.


Pod dohledem tlustého přednosty jsem připravil facebookovou přílohu, protože tady to není nafukovací a budu tam moci přidávat příspěvky častěji a hlavně aktuálněji.

To je pro dnešek vše. Běžím honem štípat dříví - podle žravosti koček bude letos zima jako na Sibiři.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace