Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: cestou výstav a Cronenberg

Opuštěné nádraží: cestou výstav a Cronenberg

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 07.05.2016

Další číslo vaší oblíbené ročenky je tu. Dnes vás pozvu na několik výstav, které jsem v minulých týdnech stihl navštívit. Fotky, pokud jste je ještě neviděli, najdete na facebooku.

V Leica Gallery Petr Sirotek - Okamžiky uplynulých let (do 19. 6.) a prodejní výstava fotografií Imaginárium Where We All Are Living Alžběty Jungrové v galerijní kavárně. Vstupenka je zároveň slevou na kávu. Galerie Jaroslava Fragnera nabízí k prohlédnutí do 15. května výstavu všeříkajícího názvu Constructive Alps 2015 + Built In Swiss Mountains v rámci projektu Postaveno v horách. Pěkné, i dost doprovodných videí.

Start up: Artur Margot - Nebude to trvat dlouho - Dům U Zlatého prstenu (do 19. 6.) se vám bude líbit - je to zdarma a jen jedna místnost. David Cronenberg: Evolution - Dům U Kamenného zvonu (do 17. 7.) výstava artefaktů týkající se tvorby D.C. Vyšší vstupné + (asi) horší propagace = malá návštěvnost. Pozitivem je, že se tam nepotkáte s davy školních dítek, ani důchodců. Velkým plusem je, že také můžete shlédnout denně až 5 autorových filmů (program na květen). Doporučuji i těm, kteří znají jen jeho Mouchu.

Čtyři výstavy stihnete během jednoho půldne, půjdete-li na Kampu. V Museu Kampa, kromě stálých expozic, můžete momentálně vidět nově získaná díla Františka Kupky - Vanoucí Modře (do 22. 5.), výstavy Jiří Mrázek - Terra Incognita (do 6. 6.), Karel Malich - Nově objevený (do 31. 5.), Karel Trinkewitz (1931-2014) (do 15. 5.).

Zatím jsem nestihl, ale v tomto týdnu se chystám do Domu fotografie na končící (8. 5.) výstavu Andreas Groll (1812-1872): Neznámý fotograf. Z nabídky GHMP ještě upozorním na končící výstavu František Bílek: Rané skici (do 14. 5.). Můžete spojit s prohlídkou celé vily (kousek od Hradčanské).

V prostorách Národní galerie končí v brzké době ve Šternberském paláci Rakouské a německé umění 2. poloviny 19. století - II. díl (do 15. 5.), ve Schwarzenberském paláci ve stejný den Grafika z daru Vojtěcha Lanny - Mistři manýrismu a baroka. Ve Veletržním paláci finišuje LIST ZA LIST. Anglická versus česká grafika. Výměna grafik s Britským muzeem v Londýně (do 8. 5.) a před koncem (do 22. 5.) tam jsou další tři výstavy - doporučuji spojit jich více při jedné návštěvě.

Pro dnešek vše, příště jukneme na dívadla, možná i jejich letní scény, filmy atp.

A na konec to nejlepší. Že neuhádnete, do jaké rubriky to patří?
-Takže slečny, hledáme nové tváře do pěveckotaneční skupiny. Zpívat umíte, že?
-Nooo...
-Tak aspoň tančit?
-No...


A pro ty odolnější tu mám parodii na skupinu LuŠtěLa od skupiny Umbrtka:


Info

Foto © Zdeněk Malinský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace