Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 21.10.2017

Češi jsou prý milovníci last minute, tedy mám tu pro vás několik last minute tipů na výstavy, z nichž jsem většinu jsem také viděl jako last minute.

Kousíček od divadla Na zábradlí v Galerii Fotografic Dita Pepe - Hárající fenka. Už jen do 22. října, ale zdarma a není toho mnoho. A za ušetřené peníze můžete zajít na oběd či večeři do nedalekých podniků Bellevue nebo Atelier Kalina.

Ale než tak učiníte, vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt (do 27. 10.). Osobně se mi líbila víc, než Kaplický v Tančícím domě. Progresivnější, hezčí a konečně asi i praktičtější k reálnému žití. Vystaven je i autorčin poslední návrh pro Pentu na dostavbu prostoru mezi Florencí a Masarykovým nádražím.

Na rohu Ovocného trhu a Celetné v Galerii 101 končí v sobotu 21. října výstava Jiří David a Roman Výborný: Cukr na špičce jazyka/(BASIC) BIČ PŘES PATY. V úterý měli zavřeno, takže jsem neviděl a už ani nestihnu, ale pokud náhodou stihnete přečíst, tak určitě zajděte.

V Tančícím domě ve stejnojmenné galerii (dříve Art salon S) ve třech podlaží 13 komnat První republiky Československo 1918 - 1938 v originálech (do 25. 10.) a jedno patro zabírá výstava Beyond the Edge of Glass (do 5. 11.).

A ještě připomenu dvě končící výstavy z nabídky GHMP. Na Jaroslava Rónu v Domě U Kamenného zvonu (končí 29. 10.) jsem již zval a připomínám znovu, protože škoda tohle nevidět. Ve stejný den končí Otčenáš Františka Bílka a Alfonse Muchy v Bílkově vile (kousek od Hradčanské).

Na závěr dvě smutné (a trošku off-topic) zprávy. Do Leica gallery jsem vás leckdy lákal i na to, že vstupenka je zároveň slevou na kávu. Tak to už neplatí. Obdobně v Tančícím domě byla vstupenka na výstavu i vstupenkou na vyhlídku v nejvyšším patře TD a poukázkou na sklenku Prosecca, kávu nebo nealko nápoj v Glass Baru. Žel už platí jen jako vstup na vyhlídku (která jinak stojí 100 Kč nebo útrata v Glass Baru).


Info

Opuštěné nádraží

Foto © Zdeněk Malinský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Opuštěné nádraží: Vánoce na kolejích

Zdeněk Malinský 25.12.2016

Sníh, koledy, přání? Na Silvestra si můžete naposledy prohlédnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Pak poletí do Japonska a za Krtečkem do Číny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace