Zprávy / Nové desky

Orion bude mít Noční vidění

Orion bude mít Noční vidění

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.02.2014

Můžeš ho mít rád rád, můžeš ho nenávidět, můžeš z něj srát. I když ho neznáš, brzo poznáš co nevidět. Papa Ori, Miky Vorel, Orion vydává 1. dubna třetí sólovou desku Noční vidění, samozřejmě na labelu BiggBoss. „Deska vyjde na apríla, ale apríl to není. Desku slibuju už pár let, ale až v půlce roku 2013 dozrál čas, kdy jsem se do práce na ní naplno pustil,“ říká Orion.

První singly Zkus chodit v mejch botách a Vesmírnej odpad už rotují v rádiích několik týdnů a naznačily směr Orionovy nové sólovky. Kromě osvědčených spolupracovníků Mike Trafik, The Beatbustlers a Enemy vybral beaty od ne zcela známých producentů Cuffia, Franka Flamese, Donie Darka, Shadow D, Ondryka, Rack Rokase a dalších. A zatímco v hudbě dal prostor čerstvé krvi, ve hře na „majku“ se Orion potká s dobře známými jmény Vladimir 518, James Cole, Hugo Toxxx, Ektor, Smack a Refew.


„Chvíli mi trvalo než jsem se do toho dostal, než se dostanu do laufu, ale hlavně jsem čekal na beaty a konečně našel producenty, který splňujou moje požadavky a dělaj beaty takový, jaký jsem dlouho hledal a kterejch se mi nedostávalo. Hosté z řad rapperů jsou všeobecně známá jména z našeho labelu BiggBoss a dalších pražskejch seskupení. Chtěl jsem mít na desce rappery, který mám rád a jejichž hudbu poslouchám,“ říká Orion k výběru hostů.

První fáze vydání Orionova Nočního vidění začala v sobotu 8. února, kdy na crowdfundignovém serveru Hithit.cz odstartoval jeho projekt , kterým chce od fanoušků získat finance na vydání desky na CD a vinylu. Samotné album vyjde po dvou měsících 1. dubna.

Vydání nového alba Orion naznačil mixtapem Děj se vůle zboží loni na podzim. Se sólovou deskou jedna z nejvýraznějších postav domácí hiphopové scény, člen skupiny PSH, přichází po osmi letech. Na jaře 2005 vyšla deska Teritorium 2, za kterou Orion dostal hudební cenu Anděl. První sólovku Teritorium vydal o dva roky dříve. S PSH má za sebou tři alba (Repertoár, Rap´n´Roll, Epilog), v roce 2008 vydal s rapperem James Colem desku Orikoule.

Orion působí v tuzemském hiphopu od roku 1993, kdy s PSH, tehdy Peneři strýčka Homeboye, vydali demokazetu Peneřina těžká dřina. Jeho domácím labelem je značka BiggBoss.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.

Třetí deska noise-popařů The Sweet Release of Death je na světě

redakce 10.10.2019

Jako strom o třech větvích, každá tvrdohlavě se plazící za jinými impulzy, ale ukotvená stejným kmenem i kořenem. The Sweet Release Of Death poílají do světa třetí LP.

Echoofmyvoice uvádí debutový singl

redakce 10.10.2019

Bohuš Michalko, zpěvák inde rockových Teskohippies, představil debutový singl Light Years Away nového projektu Echoofmyvoice.

Fausto Mercier vydává u Genot Centre

redakce 07.10.2019

Fullscreen od Fausto Mercier je hluboce pohlcující celiství zážitek. Neustávající nálet řezavých beatů u Genot Centre.

Živé Kvety vydávají jedenácté album

redakce 06.10.2019

Bratislavská kapela Živé Kvety dokončila v pořadí jedenáctou studiovou desku Salto na rozlúčku. Uvádí ji novým klipem.

Please the Trees mají nový singl

redakce 02.10.2019

Jako bonus track se záznamem koncertu Toyen najdete cover verzi skladby Lucky Tearss v podání Please the Trees.

Beps'n'Johnnies představují Witch

redakce 01.10.2019

Na začátku ledna vydá původně blanenská kapela Beps'n'Johnnies debutovou desku Bare Bones. Předchází ji první singl Witch.