Zprávy / Nové desky

Orion bude mít Noční vidění

Orion bude mít Noční vidění

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.02.2014

Můžeš ho mít rád rád, můžeš ho nenávidět, můžeš z něj srát. I když ho neznáš, brzo poznáš co nevidět. Papa Ori, Miky Vorel, Orion vydává 1. dubna třetí sólovou desku Noční vidění, samozřejmě na labelu BiggBoss. „Deska vyjde na apríla, ale apríl to není. Desku slibuju už pár let, ale až v půlce roku 2013 dozrál čas, kdy jsem se do práce na ní naplno pustil,“ říká Orion.

První singly Zkus chodit v mejch botách a Vesmírnej odpad už rotují v rádiích několik týdnů a naznačily směr Orionovy nové sólovky. Kromě osvědčených spolupracovníků Mike Trafik, The Beatbustlers a Enemy vybral beaty od ne zcela známých producentů Cuffia, Franka Flamese, Donie Darka, Shadow D, Ondryka, Rack Rokase a dalších. A zatímco v hudbě dal prostor čerstvé krvi, ve hře na „majku“ se Orion potká s dobře známými jmény Vladimir 518, James Cole, Hugo Toxxx, Ektor, Smack a Refew.


„Chvíli mi trvalo než jsem se do toho dostal, než se dostanu do laufu, ale hlavně jsem čekal na beaty a konečně našel producenty, který splňujou moje požadavky a dělaj beaty takový, jaký jsem dlouho hledal a kterejch se mi nedostávalo. Hosté z řad rapperů jsou všeobecně známá jména z našeho labelu BiggBoss a dalších pražskejch seskupení. Chtěl jsem mít na desce rappery, který mám rád a jejichž hudbu poslouchám,“ říká Orion k výběru hostů.

První fáze vydání Orionova Nočního vidění začala v sobotu 8. února, kdy na crowdfundignovém serveru Hithit.cz odstartoval jeho projekt , kterým chce od fanoušků získat finance na vydání desky na CD a vinylu. Samotné album vyjde po dvou měsících 1. dubna.

Vydání nového alba Orion naznačil mixtapem Děj se vůle zboží loni na podzim. Se sólovou deskou jedna z nejvýraznějších postav domácí hiphopové scény, člen skupiny PSH, přichází po osmi letech. Na jaře 2005 vyšla deska Teritorium 2, za kterou Orion dostal hudební cenu Anděl. První sólovku Teritorium vydal o dva roky dříve. S PSH má za sebou tři alba (Repertoár, Rap´n´Roll, Epilog), v roce 2008 vydal s rapperem James Colem desku Orikoule.

Orion působí v tuzemském hiphopu od roku 1993, kdy s PSH, tehdy Peneři strýčka Homeboye, vydali demokazetu Peneřina těžká dřina. Jeho domácím labelem je značka BiggBoss.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.

Genuine Jacks predstavujú singel Creep Lover

redakce 11.07.2019

Genuine Jacks ohlasujú nový album s názvom Turning Monochrome, ktorý vyjde v septembri. V září.

Jakub Šimanský: Pořád mám potřebu jít dál, hledat a měnit

redakce 02.07.2019

"Moc se mi líbilo, jak se dá udělat z minima maximum, a přitom to zní tak skvěle,“ říká Jakub Šimanský o prapočátcích jeho nové desky Face to Face Against American…

Polí5 vydalo debutovou desku tria M/Á/J

redakce 01.07.2019

Album obsahuje sedm instrumentálních skladeb. Nicméně díky vokálně silné zpěvačce mají kompozice spíše písňový charakter.

Resistor Sound Sessions přinášejí Těžké kovy Nikander

redakce 18.06.2019

Do Kabinetu Múz přinesla sludgemetalová kapela Nikander singl z připravovaného splitu s finskou kapelou Stolen Kidneys.

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce 17.06.2019

Nový druh rozprávania je nevyhutný, a preto sa treba obrátiť na Juraja Petáka a hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Ukolébavky ze špitálu: Mueran Humanos

redakce 17.06.2019

Dvoučlenný projekt Mueran Humanos chystá své třetí album Hospital Lullabies, které předesílá singlem La Gente Gris.

Katarína Máliková zverejnila novinku De profundis

redakce 12.06.2019

V novom repertoári zachováva krehkosť i znamenitosť klavírnych aranžmánov a spevu, omnoho viac však budeme počuť nové nástroje.

Ima Teva ševelí

redakce 05.06.2019

Cesta z města, na které balíme sluchátka do kapsy a posloucháme mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry.

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

redakce 04.06.2019

Frontman olomouckých Dirty Old Dogs v jarních měsících natočil sólové album Deafmantra.