Zprávy / Offtopic-Novinky

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby narástol počas uplynulých troch rokov do nevídaných rozmerov. Na začiatku bol silný odkaz zosnulého novinára Juraja Kušnierika, ktorý podporoval a povzbudzoval hudobnú scénu v zahraničných ambíciách. Na tomto postavili tvorcovia projektu koncept prepájania slovenských nezávislých vydavateľstiev. Snahou autorov bola od začiatku podpora slovenskej hudby v zahraničí.

Autori projektu Ostrov hudby sa rozhodli zavŕšiť trilógiu hudobných kompilácií unikátnym a ambicióznym dokumentom o aktuálnej slovenskej hudobnej scéne. Iniciátor projektu Richard Čermák si na režisérku stoličku pozval Martinu Slovákovú, ktorá sa zároveň stala aj producentkou celého dokumentu. Jej cieľom bolo zachytiť a odprezentovať súčasnú alternatívnu slovenskú hudobnú scénu zahraničnému publiku. Premiéru dokumentu si ako prví mohli vychutnať návštevníci holandského a zároveň najprestížnejšieho európskeho showcase festivalu Eurosonic.

Aktuálne je dokument zadarmo k dispozícii na Youtube. V priebehu roka bude premietaný v rámci rôznych tematických podujatí, na letných festivaloch a bude súčasťou balíka slovenských delegátov a hudobných profesionálov, ktorí sa zúčastňujú zahraničných showcase festivalov a konferencií.

Info

Ostrov hudby
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.

Zkáza Dejvického divadla v kinech

redakce 16.12.2018

Všech šest dílů nového seriálu České televize promítnou vybraná kina v exkluzivní předpremiéře v jeden jediný večer.