Zprávy / Pozvánky

Ostrov Štvanice a hudební sabat na čarodejnice

Ostrov Štvanice a hudební sabat na čarodejnice

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2015

30. dubna 2015 vypukne v okolí Vily na pražském ostrově Štvanice hudební sabat. V den, kdy se otevírají jeskyně, bosorbaby se slétají, aby obcovaly s ďáblem, vystoupí v rámci druhé edice koncertní série X edition více než desítka interpretů v čele s ostravskými Schwarzprior, maskovaným písničkářem Kittchenem nebo oceňovaným elektronickým producentem Subject Lost.

“X edition je koncertní série, kterou zahájil 16. dubna v holešovické Hale 26 britský beatboxer ThePETEBOX, a hned navazujeme výběrem temné alternativy. Od odpoledne budete moci v okolí Vily Štvanice zažívat příjemnou letní atmosféru, která se postupně překlopí do oslavy pálení čarodejnic, warm-upu líbaček na Petříně nebo třebas keltského Beltine, záleží na každém, co si vybere,” říká Adam Ondráček, jeden z lidí, co stojí za X edition.

V okolí Vily Štvanice se tak od čtyř hodin odpoledne představí výběr kvalitní alternativy z Česka - ostravští Schwarzprior zanechávají na rtech chuť železa, jejich temný synth-pop si už našel řadu obdivovatelů a stali se hlavními tahouny odkazu EBM a gotické scény. Temnou psychedelii, downtempo a electroniku nabízejí olomoučtí Narcotic Fields, doplňuje je maskovaný pražský písničkář Kittchen. Ještě před západem slunce se můžete těšit z houpavých rytmů reggae srdcařů The High Corporation, sluneční paprsky rovnou z Kalifornie přinese písničkářská formace Johannes Benz a rozmarnost masopustního veselí nabídne Nauzea Orchestra se speciálním setem na dvojí sestavu bicích. Ve Vile Štvanice pak po půlnoci nastoupí oceňovaný elektronický producent Subject Lost a djs Fatih Ozgurluk a Johana Švarcová.


BLINK x je místo. Meeting point. Jako kdybyste si na mapě udělali křížek, kde se sejdete. Písmenem X se vždy označovaly zakázané nebo tajemné věci. Sex. Poklady. Anebo také zákaz vstupu. My otevíráme místa, kam byste se normálně nedostali, a propojujeme je s hudbou, uměním a party.

Info

BLINK x Vila Štvanice
30. 4. 2015 16:00
Vila Štvanice, Praha
www.facebook.com/events/1597654170472929
www.xedition.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.