Zprávy / Pozvánky

Ostrov Štvanice a hudební sabat na čarodejnice

Ostrov Štvanice a hudební sabat na čarodejnice

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2015

30. dubna 2015 vypukne v okolí Vily na pražském ostrově Štvanice hudební sabat. V den, kdy se otevírají jeskyně, bosorbaby se slétají, aby obcovaly s ďáblem, vystoupí v rámci druhé edice koncertní série X edition více než desítka interpretů v čele s ostravskými Schwarzprior, maskovaným písničkářem Kittchenem nebo oceňovaným elektronickým producentem Subject Lost.

“X edition je koncertní série, kterou zahájil 16. dubna v holešovické Hale 26 britský beatboxer ThePETEBOX, a hned navazujeme výběrem temné alternativy. Od odpoledne budete moci v okolí Vily Štvanice zažívat příjemnou letní atmosféru, která se postupně překlopí do oslavy pálení čarodejnic, warm-upu líbaček na Petříně nebo třebas keltského Beltine, záleží na každém, co si vybere,” říká Adam Ondráček, jeden z lidí, co stojí za X edition.

V okolí Vily Štvanice se tak od čtyř hodin odpoledne představí výběr kvalitní alternativy z Česka - ostravští Schwarzprior zanechávají na rtech chuť železa, jejich temný synth-pop si už našel řadu obdivovatelů a stali se hlavními tahouny odkazu EBM a gotické scény. Temnou psychedelii, downtempo a electroniku nabízejí olomoučtí Narcotic Fields, doplňuje je maskovaný pražský písničkář Kittchen. Ještě před západem slunce se můžete těšit z houpavých rytmů reggae srdcařů The High Corporation, sluneční paprsky rovnou z Kalifornie přinese písničkářská formace Johannes Benz a rozmarnost masopustního veselí nabídne Nauzea Orchestra se speciálním setem na dvojí sestavu bicích. Ve Vile Štvanice pak po půlnoci nastoupí oceňovaný elektronický producent Subject Lost a djs Fatih Ozgurluk a Johana Švarcová.


BLINK x je místo. Meeting point. Jako kdybyste si na mapě udělali křížek, kde se sejdete. Písmenem X se vždy označovaly zakázané nebo tajemné věci. Sex. Poklady. Anebo také zákaz vstupu. My otevíráme místa, kam byste se normálně nedostali, a propojujeme je s hudbou, uměním a party.

Info

BLINK x Vila Štvanice
30. 4. 2015 16:00
Vila Štvanice, Praha
www.facebook.com/events/1597654170472929
www.xedition.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Novozélandští Fat Freddy's Drop s novou deskou

redakce 29.07.2022

Na počest oázy zelených pastvin a údolí zarostlých původními lesy zachytili pohodu a mír lokality ve své barvité tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace