Zprávy / Festivalové

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.07.2021

Během čtyř dnů nabídl šestý ročník Marienbad Film Festivalu divákům distribuční předpremiéry filmů, retrospektivy ikon světové kinematografie, přehlídku experimentálních snímků z celého světa i závod stromů v aleji vedoucí do centra festivalového dění. Část programu festivalu se přesune do pražského Kulturního Centra Klubovna, kde se v termínu 17. a 18. července uskuteční Ozvěny Marienbad Film Festivalu.

„Pro ty, kteří neměli možnost přijet do lázeňského města a užít si festivalovou atmosféru, jsme připravili alespoň malou ochutnávku z programu v podobě festivalových ozvěn. V dejvické Klubovně uvedeme nejnovější komedii Moucha v kufru francouzského vtipálka Quentina Dupieuxe, která výrazně pobavila nejen diváky v Benátkách, kde byla prvně uvedena, ale i ty, co dorazili do Mariánek. Jako druhý promítneme snímek, který se dostane do kinodistribuce až koncem července. Bude to mokument Lux Æterna francouzského provokatéra Gaspara Noého, jenž vznikl na objednávku značky Saint Laurent,“ říká Lubomír Konečný, dramaturg festivalu.

V rámci ozvěn se představí i tři tituly z páteřní sekce Forum Marienbad, která cílí na aktuální filmovou tvorbu v oblasti experimentu narace a formy z celého světa vybranou na základě mezinárodní výzvy. Z filmového pásma Film není lovesong osobně uvede svůj kurz zážitkové turistiky V meste lásky, kde ste, neviem byť sám režisér Jan Kvíz a melodramatické autorské video balancující na hraně osobního obnažování a trapnosti Poslední lovesong z muzikálu náhod autorka Elena Pecenová. Blok Film není enviroment zastoupí režisérka Simona Donovalovou krátkým snímkem MOveMENT. Sedmý Marienbad Film Festival se plánuje opět na konec prázdnin v termínu od 25. do 28. srpna 2022.

Info

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Lux Æterna
17. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Moucha v kufru
18. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

foto © Jakub Tulinger

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Festival Banát se blíží

redakce 02.08.2021

Jeden z nejdelších českých vlaků opět jede podpořit krajany v Rumunsku.

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace