Zprávy / Festivalové

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.07.2021

Během čtyř dnů nabídl šestý ročník Marienbad Film Festivalu divákům distribuční předpremiéry filmů, retrospektivy ikon světové kinematografie, přehlídku experimentálních snímků z celého světa i závod stromů v aleji vedoucí do centra festivalového dění. Část programu festivalu se přesune do pražského Kulturního Centra Klubovna, kde se v termínu 17. a 18. července uskuteční Ozvěny Marienbad Film Festivalu.

„Pro ty, kteří neměli možnost přijet do lázeňského města a užít si festivalovou atmosféru, jsme připravili alespoň malou ochutnávku z programu v podobě festivalových ozvěn. V dejvické Klubovně uvedeme nejnovější komedii Moucha v kufru francouzského vtipálka Quentina Dupieuxe, která výrazně pobavila nejen diváky v Benátkách, kde byla prvně uvedena, ale i ty, co dorazili do Mariánek. Jako druhý promítneme snímek, který se dostane do kinodistribuce až koncem července. Bude to mokument Lux Æterna francouzského provokatéra Gaspara Noého, jenž vznikl na objednávku značky Saint Laurent,“ říká Lubomír Konečný, dramaturg festivalu.

V rámci ozvěn se představí i tři tituly z páteřní sekce Forum Marienbad, která cílí na aktuální filmovou tvorbu v oblasti experimentu narace a formy z celého světa vybranou na základě mezinárodní výzvy. Z filmového pásma Film není lovesong osobně uvede svůj kurz zážitkové turistiky V meste lásky, kde ste, neviem byť sám režisér Jan Kvíz a melodramatické autorské video balancující na hraně osobního obnažování a trapnosti Poslední lovesong z muzikálu náhod autorka Elena Pecenová. Blok Film není enviroment zastoupí režisérka Simona Donovalovou krátkým snímkem MOveMENT. Sedmý Marienbad Film Festival se plánuje opět na konec prázdnin v termínu od 25. do 28. srpna 2022.

Info

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Lux Æterna
17. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Moucha v kufru
18. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

foto © Jakub Tulinger

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace