Zprávy / Pozvánky

Paolo Angeli a jeho preparovaná kytara

Paolo Angeli a jeho preparovaná kytara

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.06.2015

Co je preparovaná kytara, co obnášela její výroba a proč připomíná malý orchestr? To vše se dozví návštěvníci workshopu Paola Angeliho v pátek 12. června od 18 hodin v pražské galerii Školská 28. Paolo Angeli na něm navíc představí úryvek ze svého repertoáru, který si nachystal na své vystoupení 13. června v rámci 18. Respect festivalu v parku Ladronka. Dílny se může zúčastnit každý nadšenec kytarové improvizace bez registrace. Vstupné je 50 Kč, se vstupenkou na Respect festival zdarma.

Excelentní sólista, jehož tvorba spočívá v propojení tří rovin: hráčské, kompoziční i nástrojářské. Inspirační zdroje Itala Paola Angeliho se nachází v tradiční hudbě Sardinie a soudobých experimentech. Preparovaná kytara vlastní výroby s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály připomíná malý orchestr. Angeli ji sestrojil mezi lety 1993 až 1996 a díky sofistikované konstrukci z ní střídáním hry prsty a smyčcem dokáže vyloudit třeba violoncello nebo perkuse.


Stavbu nástroje si u něj objednal mimo jiné i Pat Metheny. Seznam spolupracovníků Angeliho je ale daleko delší: Fred Frith, Jone Rose, Enkhjargal Dandarvaanchig, Antonello Salis, Hamid Drake, Evan Parker, Ned Rothemberg, Takumi Fukushima, Zeena Parkins, Otomo Yoshide, Nuno Rebelo, Lukas Simonis, Andy Ex, Verian Weston a Robert Dick - to je jen zlomek učence mistra tradiční hudby Giovanniho Scanua.

Dílna bude fascinujícím dobrodružstvím díky poučenému komentáři vynálezce. Paolo Angeli navnadí účastníky i hudebními ukázkami, které si připravil na sobotu 13. června, kdy vystoupí na 18. Respect festivalu v parku Ladronka. Workshop je určen každému zájemci o kytarovou improvizaci, kytaristé si v případě zájmu mohou vzít své nástroje sebou! Potrvá zhruba 2 hodiny, zúčastnit se ho může každý bez registrace. Vstupné je 50 Kč, se vstupenkou na hlavní program Respect festivalu zdarma! Workshop pořádá Respect festival ve spolupráci s komunikačním prostorem Školská 28.

Info

Workshop:
Paola Angeliho (it)
12. 6. 2015 18:00
Galerie Školská 28, Praha
Vstupné: 50,- (se vstupenkou Respect festivalu zdarma)

www.facebook.com/rachotcz
www.rachot.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?