Zprávy / Pozvánky

Performance Crossings opět v pražských ulicích

Performance Crossings opět v pražských ulicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.05.2021

Ve dnech 20.–22. května 2021 se uskuteční v pořadí pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na performance art Performance Crossings 2021. Festival nabídne originální tvorbu zahraničních i lokálních umělců, křest publikace kurátorského kolektivu či venkovní performance nebo třeba exprimentální akci v supermarketu. Akci organizuje umělecká platforma Cross Attic ve spolupráci s galerií Holešovická Šachta, kde se uskuteční část programu. Vstupné je dobrovolné.

Performance Crossings 2021 je pátým ročníkem mezinárodního festivalu performance artu, jehož základním posláním je mezilidské a meziumělecké setkání lidí z různých zemí. Podobně jako minulý rok však museli i letos organizátoři hledat cesty, jak české veřejnosti představit netradiční tvorbu mezinárodních umělců a umělkyň za ztížených podmínek způsobených pandemii covid-19. Letošní program tak bude rozdělen na dvě části: první, která se uskuteční od čtvrtka 20. do soboty 22. května, nabídne komorní performativní akce v uměleckých bytech a venkovních prostorech, otevřenou performativní situaci věnující se znovu-nalézání možností, jak být spolu, performance “na dálku” izraelské umělkyně Rotem Volk a kolektivu Rabota, “živou” performance uskupení britských umělkyň Grace Grace Grace v galerii Holešovická Šachta či návštěvu performance umělkyně Hany Magdoňové, která v rámci svého diplomového projektu stráví 39 dní v brněnském lomu Hády.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Součástí programu bude také křest publikace Remote Performance Art, sbírky textů vytvořené kurátorským kolektivem festivalu ve spolupráci s teoretiky a teoretičkami, v níž se autoři a autorky zamýšlí nad dopady pandemie (nejen) na organizaci kulturních událostí a nad možnostmi distanční práce.

Druhá část festivalu se uskuteční v létě od 20. do 22. července, vystoupí na ní mezinárodní performeři a performerky a proběhne v prostorách karlínské Invalidovny, kde sídlí kulturní centrum Studio Alta. Organizátoři pevně doufají, že epidemická situace již bude uskutečnění festivalu v mezinárodním složení tou dobou umožňovat.

Info

Performance Crossings 2021
20.–22. 5. 2021
Holešovická Šachta, veřejný prostor Prahy, lom Hády
Fb událost

foto © Grace Grace Grace

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace