Zprávy / Pozvánky

Perturbator a Carpenter Brut v Karlíně

Perturbator a Carpenter Brut v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2023

Když se řekne synthwave, napadnou vás dvě jména. Perturbator a Carpenter Brut. Prvně jmenovaný je v synth-subkultuře nejznámější jméno, které temný retro-futuristický zvuk inspirovaný sci-fi/horor filmy 80. let zpopularizovalo, druhý je v současnosti zas nejžhavějším darksynth/synthwave želízkem v ohni.

James Perturbator Kent začal svou hudební kariéru jako kytarista v blackmetalových projektech, ale nakonec se tento Pařížan nechal svést svou vášní k cyberpunk kultuře. Ale Perturbator nestojí na místě a svou temnou elektronickou hudbu inspirovanou retro stylem dnes vymaňuje ze všech synthwave-klišé. Jestliže EP New Model (2017) v jeho tvorbě signalizovalo drastický zvukový odklon, album Lustful Sacraments je důkazem dalšího přerodu - zavádí fanoušky do hlubších neprobádaných teritorií a představuje zároveň dosud nejvyzrálejší dílo Perturbator, které spojuje temné syntetické tóny s klasickým post-punkem, gotikou a těžkými techno rytmy. Perturbator tísnivými, temně elektronickými tóny na poslední desce Final Light pokračuje v nihilistickém zkoumání světů budoucnosti, které se týkají nevyhnutelného pádu lidstva.


To Carpenter Brut stále čerpá své vlivy z televizních pořadů a béčkových filmů 80. let nabitých syntezátory - zejména z osmdesátkových slasher flicků, jejichž atmosféru zhudebňují pomocí temné retro synthwave muziky, jakou jsme v minulosti znali od Perturbatora. Tajemný a nenápadný muž za pentagonem či brutagramem, jak by ho nazvali jeho fanoušci - evokuje setkání retrobeatů s vesmírem Johna Carpentera. Při poslechu jeho nahrávek by si však člověk vsadil spíše na metalistický původ, zamilovanost do italského giallo mistra Daria Argenta a násilím podávanou náboženskou výchovu. To by vysvětlovalo jeho zálibu v okultismu, vášeň pro kýčovité zvuky a zbožňování všech druhů požitků. Carpenter Brut vzdává hold kultuře, která tehdy položila základy elektra a metalu, aby nám poskytla a připomenula jedinečný, násilný a šílený zvuk 80. let.

Předkapelou na turné bude Ho99o9, jejichž industriální revolta tepe punkem, ale též hiphopovým kazatelstvím. Ho99o9 jsou hluční, agresivní a vstřebávají všechny turbulence dnešního světa. Je to hudba pro konec světa, která vás v něm zároveň drží naživu.

Info

Perturbator (fr) + Carpenter Brut (fr) + Ho99o9 (us)
12. 11. 2023 19:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

foto © Libor Vočadlo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace