Zprávy

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

komerční článek | Zprávy | 30.04.2021

V hudebních žebříčcích se pravidelně umisťují na předních příčkách jako jedni z nejlepších klávesáků všech dob. Často se přitom jedná nejen o skvělé hráče na klávesy, ale také skladatele a zpěváky. O kterých pěti hudebních legendách je řeč?

Ray Manzarek
Ray Manzarek je neodmyslitelně spjat s kapelou The Doors, kterou založil společně s Jimem Morrisonem. Manzarek nehrál pouze na klávesy, ale čas od času se chopil i mikrofonu a jeho hlas tak můžete slyšet v některých skladbách zmíněné legendární skupiny. Po jejím rozpadu se vydal na sólovou dráhu, načež se v roce 2006 připojil společně s Robbym Kriegerem k novému složení kapely.

Keith Emerson
Jeden z nejuznávanějších klávesáků všech dob je známý především jako člen superskupiny Emerson, Lake & Palmer (ELP). Keith Emerson se přitom českému publiku poprvé představil ještě jako varhaník anglické psychedelické skupiny The Nice, která v roce 1968 vystoupila v Praze na beatovém festivalu vedle českých špiček Apollobeat, The Primitives Group a Blue Effect. Po rozpadu kapely ELP v roce 1979 se Keith stáhl do ústraní a začal vydávat filmovou hudbu. V roce 1980 to byla hudba k hororu Inferno, o rok později pak soundtrack k akčnímu filmu Noční dravci se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli.

Rick Wakeman
Ačkoliv původně vystudoval klasické piano, stal se průkopníkem v používání elektronických varhan a ve spojování rockové skupiny s orchestrem a pěveckým sborem. V 70. letech byl Rick Wakeman spojován především s progresivní rockovou skupinou Yes, později si ale založil vlastní kapelu The English Rock Ensemble, se kterou vystupuje dodnes. V jeho diskografii byste dnes nalezli více než 90 sólových desek napříč všemi možnými žánry od popu přes křesťanskou hudbu až po čistokrevné country.

Elton John
Na kontě má více než 300 milionů prodaných desek, 50 hitů umístěných v prestižních hudebních žebříčcích, 5 cen Grammy a to zdaleka není vše. Elton John se dnes po právu řadí ke světovým legendám hudebního průmyslu. A to nejen jako zpěvák, ale také coby klávesák a skladatel – podepsaný je ostatně pod filmovým zpracováním Lvího krále a pod muzikály, jako je Billy Elliot nebo Aida.

Stevie Wonder
Bylo mu pouhých 13 let, když se jeho singl „Fingertips“ umístil na první příčce hudebního žebříčku Billboard Hot 100 a stal se tak nejmladším umělcem, kterému se něco takového podařilo. Průkopník hned několika hudebních žánrů, jako je rock, soul, funk a R’n’B, prodal za svůj život více než 100 milionů desek a vysloužil si tak svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Zatoužili jste po vlastních klávesách? Zlákala vás hra na klávesy? Prohlédněte si jejich nabídku na Heurece a vyberte si svůj nový hudební nástroj, který představuje ideální start pro každého začínajícího hudebníka.

K poslechu poslouží kvalitní reproduktory
Nezapomeňte na to, že k vychutnání dobré muziky jsou důležité kvalitní reproduktory.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace