Akce

Phonon~ festival a konference

phonon~ festival
21. 09. 2022 10:00 - 24. 09.
, Ústí nad Labem

Konference Thinking Sonic Environments: Soundscapes of Nature, Communities, and Artworks poskytuje prostor pro transdisciplinární diskuzi o různých přístupech k popisu a zkoumání zvukových prostředí. phonon~ festival je dvoudenní oslavou živého audiovizuálního umění, experimentální elektronické hudby a prostorového zvuku.

Konference proběhne během 21. až 22. září v Praze na Žižkově v Prostor 39, kde zazní příspěvky následujících badatelů: Barry Truax, Molly Kelly, Reinan Ramos dos Santos, Martin Nitsche, Jan Lockenbauer, Vojtěch Výravský, Jiří Zelenka, Kirsten Stromberg, Marcus Zagorski, Elia Moretti, Sam Auinger, Csaba Hajnóczy, Sławomir Wieczorek, Hannah L. M. Eßler and Jim Igor Kallenberg, József Iszlai, Vít Pokorný, Ivan Gutierrez.

Festival se odehraje v Ústí nad Labem 23. až 24. září ve Veřejném sále Hraničář a prostoru bývalé Armaturky. Své autorské performance v kvadrofonním zvuku představí: Jan Trojan, Simon Whetham, Avsluta, Jan Burian ft. Jaroslav Hrdlička, Justyna Stasiowská, Hexorcismos, Mad Cachichi, Misty Picture, Sturmherta, Lotus Wash, phonon~ crew.

V sobotu 24. září na půdě Domě umění Ústí nad Labem budou probíhat dílny a přednášky, kde se dozvíte víc o zvukové ekologii a fenomenologii spolu se zvukovou syntézou, a také si postavíte svůj syntezátor se společnosti Jana Hrubeše (Solid Core), Vojtěcha Groota (Dataphase), Barryho Truaxe, Martina Nitsche a Víta Pokorného.

Souběžně s festivalem 23. a 24. zari v Domě umění Ústí nad Labem bude zpřístupněna oktofonni poslechová instalace, kde se můžete ponořit do soustředěného a nerušeného poslechu čtyř autorskych kompozici od Jiřího Y. Suchánka, Cariny Pesch, Hildegard Westerkamp a Barryho Truaxe. O světelný design a scenografii se postara Play.AV kolektiv. Projekce bude zajistena Petrem Hanžlem.

Info

Thinking Sonic Environments: Soundscapes of Nature, Communities, and Artworks
21.–22. 9. 2022
Prostor 39, Praha

phonon~ festival
21.–⁠24. 9. 2022
Ústí nad Labem
Fb událost

foto © se svolením phonon~ festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace