Zprávy / Pozvánky

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.09.2015

Bylo nebylo, několik mladých nepřizpůsobivých živlů se smutně vracelo do svého rodného kraje, kde nacházeli revival vedle zábavovky. A tak se rozhodli uspořádat na koleni festival, který bude tak trochu jiný. Vyrobit si Kalifornii ve skateparku, kde za kapelami jezdí skejťáci. Akustické kytary a básníci na zeleném palouku, divadelní vystoupení ve stodole.

Dobře to dopadlo, a tak se letos v areálu skateparku a bývalého letního kina v Mnichově Hradišti koná druhý ročník festivalu nezávislé kultury No Waves. Ve skateparku se poprvé potkají elektroničtí Gagarin s broumovskou rave-punkovou kapelou Kluci. Mírně zvrhlou rokenrolovou one man show předvede Boy Wonder & The Teen Sensations, z garáže vylezou psychedelické přízraky Trailer Crash i mělničtí punkrockeři Cirguz. Znojemští Psychocandy přiletí na stroji času z devadesátých let, mezi haldou omšelých kazet v dodávce přivezou i grunge-pop mladých holek Kinkies.


Na travnatém prostranství Blackout Ground, kde to, že nic není zapojené do elektriky, ničemu nevadí, zahrají Štěpik OMB nebo OiOiPiratoi. Doplní je minimálně desítka mladých autorů, kteří rozjedou literární pogo, nebo výtvarnická performance a guerillová výstava podle receptu Ukradené galerie. Divadlo ve stodole nabídne dvě alternativní vystoupení, v noci zahrají emozpěv a Man Drops Hat. Afterparty v nedalekém klubu Velkej Cajk režrují místní DJs společně s punkovým rapem Johnnyho Násilníka.


No Waves není festival, ale zhmotněný sen o skvělém dni a dobré párty. Je to i tvůj festival. Jaký bude, určuješ ty, tvoje nálada a tvoje kreativita. Můžeš se kdykoli zapojit. Stejně jako je na tobě, jestli oželíš pár piv a přispěješ na "mohlo by se to zaplatit a opakovat příští rok."

Info

No Waves #2
12. 9. 2015 13:00
Skate park a přilehlý areál bývalého letního kina, Mnichovo Hradiště

www.facebook.com/events/981537401887774/
www.facebook.com/nowavesfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace