Zprávy / Nové desky

PJ Harvey nahraje nové album na veřejnosti

PJ Harvey nahraje nové album na veřejnosti

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.01.2015

Je známo, že PJ Harvey se experimentovat nebojí, i když takové nahrávání venku, na veřejnosti, už dávno není vyloženým experimentem. Jenže ona do všeho vkládá i notný díl osobitosti a tak lze informaci, že své deváté řadové album hodlá kompletně nahrát mimo studia, považovat za zajímavou. Jak je známo, začala hrát už před časem jako součást umělecké instalace Recording in Progress v londýnském Somerset House a natáčení potrvá až do 14. února.


Time Out London napsal, že divákům zabaví telefony a jakákoliv jiná zařízení schopná záznamu a pak je zavedou do suterénu, kde mohou PJ Harvey sledovat přes zvukotěsná skla. Během prvních prací prý nahrávala skladbu pojmenovanou Near the Memorials to Vietnam and Lincoln. Podle NME při ná Harvey hrála jak na housle, harmoniku, pak dokonce i niněru.

Guardian pak ještě oznámil, že k ní připojili hudebníci Terry Edwards a James Johnson. Videozáznam celé akce pak pořizoval Seamus Murphy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce 15.02.2021

Nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu.

Post-hudba vydává druhý singl a oznamuje novou desku

redakce 12.02.2021

Elektropopové duo Post-hudba ohlašuje dva roky po vydání desky Není se na co těšit nové album. Svět na konci roku nula vyjde v březnu a představuje se už druhým singlem…

Richard Autner vydáva debut

redakce 12.02.2021

Záujem vydavateľstva Richarda nakopol, aby niektoré nápady oprášil, podokončoval a použil texty, ktoré dlhšie hľadali vhodný inštrumentálny podklad.

Hugo Hauskrecht s indie elektronickým albumom

redakce 11.02.2021

Nahrávka Stena vznikala spontánne, pracoval na nej celý minulý rok, ale väčšina pesničiek nevznikla s cieľom vytvoriť album.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace