Zprávy / Nové desky

PJ Harvey nahraje nové album na veřejnosti

PJ Harvey nahraje nové album na veřejnosti

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.01.2015

Je známo, že PJ Harvey se experimentovat nebojí, i když takové nahrávání venku, na veřejnosti, už dávno není vyloženým experimentem. Jenže ona do všeho vkládá i notný díl osobitosti a tak lze informaci, že své deváté řadové album hodlá kompletně nahrát mimo studia, považovat za zajímavou. Jak je známo, začala hrát už před časem jako součást umělecké instalace Recording in Progress v londýnském Somerset House a natáčení potrvá až do 14. února.


Time Out London napsal, že divákům zabaví telefony a jakákoliv jiná zařízení schopná záznamu a pak je zavedou do suterénu, kde mohou PJ Harvey sledovat přes zvukotěsná skla. Během prvních prací prý nahrávala skladbu pojmenovanou Near the Memorials to Vietnam and Lincoln. Podle NME při ná Harvey hrála jak na housle, harmoniku, pak dokonce i niněru.

Guardian pak ještě oznámil, že k ní připojili hudebníci Terry Edwards a James Johnson. Videozáznam celé akce pak pořizoval Seamus Murphy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace