Zprávy / Pozvánky

Plato uvádí: Prostorová disonance #5: Burkhard Beins

Plato uvádí: Prostorová disonance #5: Burkhard Beins

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.05.2022

Burkhard Beins jako skladatel/interpret působící v oblasti experimentální hudby a zvukového umění je známý tím, že používá bicí nástroje v kombinaci s vybranými zvukovými objekty. Kromě toho pracuje s živou elektronikou/analogovými syntetizéry, hraje na basovou kytaru a vytvořil několik zvukových instalací. Od konce 80. let 20 stol. vystupuje po celé Evropě, Americe, Austrálii a Asii (LMC Festival, Darmstadt, Musiktage Donaueschingen, HCMF Huddersfield, Kid Ailack Music Hall Tokio, Wien Modern, MoMA New York nebo Maerzmusik Berlín).

POR je oceňovaná hudební kompozice/instalace, která zazněla v Berlíně, Londýně, Palermě, Bruselu nebo Bologni. Pro cyklus Prostorová disonance ji vybral její kurátor Daniel Brożek, který koncert zároveň uvede. Brożek je polský hudební kritik, redaktor magazínu o soudobé hudbě Glissando a autor blogu Canti Illuminati, jeden z kurátorů vratislavského festivalu Survival Art Review. Pod hlavičkou Czarny Latawiec vydává svá hudební alba, vytváří instalace a soundtracky pro divadelní představení.

Info

Prostorová disonance #5:
Burkhard Beins (de)
2. 6. 2022 18:00
Plato, Ostrava
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace