Zprávy / Offtopic-Novinky

Plážovou atmosférou láká nový brněnský klub Ahoy

Plážovou atmosférou láká nový brněnský klub Ahoy

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 24.05.2015

Zatímco tradiční kluby už pomalu uzavírají sezónu, v Brně se připravuje velká premiéra a ostrý start nového hudebního prostoru. V pátek 22. května otevře na brněnské přehradě své brány nový podnik s názvem AHOY, který hodlá přenést typicky klubový program na oblíbené výletní místo. Areál o rozloze 1500 m2 nabídne návštěvníkům hudební akce na dvou stagích i zónu pro sport a odpočinek. V programu jsou zastoupeni nejen DJs, ale také čeští i zahraniční interpreti. Zahájení nejplážovější hudební sezóny proběhne v rámci Grand opening weekendu od 22. do 24. května. Otevírací party rozproudí Red Bull Tour Bus a více než 15 hostů.

Mezi hlavní lákadla nového podniku patří písečná pláž, letní drinky a open-air koncerty. Ty budou stabilní součástí letní sezóny, kdy většina klasických klubů omezuje provoz a redukuje programovou složku. "Až doteď museli v létě Brňané za dobrou hudbou jezdit na festivaly, nebo naopak vyčkávat na ojedinělé a ne zcela letně laděné klubové koncerty. V AHOY si budou moci užít čerstvý vánek, svěží koktejly i každodenní program," vysvětluje Lukáš Stara, provozovatel klubu AHOY. V areálu se navíc nachází několik chill-out zón a beach voleyballový kurt, takže návštěvníci budou moci z příjemného letního odpoledne plynule vplout na DJ party nebo živý koncert.


Slavnostní zahájení AHOY sezóny proběhne od 22. do 24. května. Nedaleko brněnské přehrady proběhne minifestival s Red Bull Tour Busem a více než 15 účinkujícími. Protože klub bude sloužit hlavně Brňanům, zahrají na víkendové otevíračce převážně místní kapely. V pátek 22. května se například představí rock'n'rolloví Ňuňu a punkorockoví Bombs from Heaven. V sobotu pak klubu popřeje k úspěšnému startu brněnská femipunkerka Mucha a alternativci Metronome Blues. Kromě Red Bull Tour Busu budou návštěvníky udržovat ve varu i DJs v AHOY indoor stage. Mixážnímu pult si vezme na starost například Jan Čechtický z Ohm Square nebo Mejla z Vypsané fixy alias Sleeping Boy.

"Program klubu jsme záměrně sestavili tak, aby si v něm každý Brňan vybral alespoň jednou za léto svou srdcovou akci. Nechceme se uzavírat do žánrových škatulek, protože ty prostě k letní pohodě na Priglu nepatří," vysvětluje David Novotný, dramaturg klubu AHOY. Pondělky a úterky budou v AHOY patřit filmovým hitům a letnímu kinu. Středy a čtvrtky se bude přehrada vlnit v rytmu disca, soul a r'n'b parties. Koncertům a live open-air akcí jsou pak vyhrazeny pátky a soboty. Ty odstartuje například vystoupení rappera Rytmuse 29. května. Zajímavý tanečně hudební zážitek nabídne 19. června swingová tančírna pod širým nebem a den o později i přehlídka VIBE, která se zaměřuje na progresivní house. Začátek června také přehradu oblehnou příznivci elektroniky. Ti se chystají na festival Echoes a jeho headlinera Slow Magic.

Info

AHOY
Přístavní 1179/57, Brno

www.facebook.com/ahoybrno
www.ahoybrno.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace