Zprávy / Úplňkové

Pluge a undergroundový techno XPLAYMIX

redakce | Zprávy / Úplňkové | 28.10.2015

Po třech zahraničních dílech se podcastová série hudebního serveru Xplaylist.cz vrací zas jednou domů. Autorem nejnovějšího podcastu je DJ a producent Pluge. Jeho jméno sice nepatří k všeobecně známým, zbystřit by ale měli zejména příznivci kvalitní taneční elektronické hudby. Lukáš Pihávek, jak se Pluge jmenuje občanským jménem, je jedním za zakladatelů digitálního labelu Transporta Records, který se ze skromných začátků vypracoval mezi nejzajímavější vydavatelství na poli undergroundového techna.

Začátkem listopadu tu Pluge vydává čtyřskladbové EP Identity, na kterém dvě nové skladby doplní remixy od Wetrixe a domácí technolegendy Elektrabela. Při této příležitosti namíchal Pihávek příspěvek do podcastové série XPLAYMIX, ve kterém odhaluje inspirační zdroje své tvorby. "Tracky, které jsem vybral, budou znít dobře i za dvě stě miliónů let a dál," tvrdí o svém mixu. Jmenovitě jde např. o skladby od British Murder Boys, Shifted či Sandwell District, dojde ale i na překvapení, jakým je Aphex Twinův remix skladby At the Heart of It All od Nine Inch Nails. Bonusem je pak několik dosud nevydaných skladeb z Plugeho dílny včetně ukázky z nadcházejícího EP.


Podcastová série XPLAYMIX nedávno oslavila své první narozeniny. Autory jednotlivých dílů série jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění - v minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Petr Dorůžka, Aid Kid či Prof. Neutrino, ze zahraničních umělců do série přispěli mj. Greg Roberts (Dreadzone), kapela Vessels nebo Phon.o. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #54: Möbius

redakce 27.02.2021

Ve dvou se to lépe táhne? Möbius pro nás sestavili hlučný playlist z dvoučlenných formací.

Full Moon #118 na Spotify

redakce 16.02.2021

Aktuální číslo Full Moonu (interně přezdívané spln) tradičně doplňujeme playlistem.

Únorové aktuality databáze XPlaylist

redakce 14.02.2021

Jak to vypadá na špici nejlépe hodnocených alb XPlaylistu? 87 % pro We Are Always Alone od Portrayal of Guilt. Co na to české desky?

Mooncloud #52: Bare Escape

redakce 13.02.2021

Bare Escape netřeba dlouho představovat, brněnská úderka vydala na sklonku roku druhé řadové album. Víte, jaké kapely jsou pro ně inspirací?

Full Moon #118: Poklona sousedům

redakce 01.02.2021

Únorový Full Moon je poklonou slovenské scéně, která zažívá nebývalý rozpuk a ohlas.

Mooncloud #51: Moimir Papalescu

redakce 30.01.2021

Laibach jedou Beatles, Residents Elvise, starej dobrej Johnny vybrousil Ježíše od Depeche Mode do krásnýho temnýho diamantu a co na to Depešáci?

Full Moon Coffee: ¡Colombia es pasión!

redakce 14.01.2021

Je libo kávu? *„Je naprosto absurdní, že existuje taková země a nechce zde bydlet každý,“* říkal o Kolumbii Anthony Bourdain, který rozhodně věděl, o čem mluví.

Full Moon #117 na Spotify

redakce 14.01.2021

Full Moon #117, to je Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony. Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu.

Full Moon #117 – Síla vyprávění

redakce 06.01.2021

Síla vyprávění někdejšího frontmana Pulp neslábne- Full Moon #117, Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony.

Koncert Russian Circles zná náhradní termín

redakce 21.12.2020

Po mnoha měsících můžeme konečně oznámit nové datum pro koncert Russian Circles, kteří představí své album Blood Year.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace