Zprávy / Úplňkové

Pluge a undergroundový techno XPLAYMIX

redakce | Zprávy / Úplňkové | 28.10.2015

Po třech zahraničních dílech se podcastová série hudebního serveru Xplaylist.cz vrací zas jednou domů. Autorem nejnovějšího podcastu je DJ a producent Pluge. Jeho jméno sice nepatří k všeobecně známým, zbystřit by ale měli zejména příznivci kvalitní taneční elektronické hudby. Lukáš Pihávek, jak se Pluge jmenuje občanským jménem, je jedním za zakladatelů digitálního labelu Transporta Records, který se ze skromných začátků vypracoval mezi nejzajímavější vydavatelství na poli undergroundového techna.

Začátkem listopadu tu Pluge vydává čtyřskladbové EP Identity, na kterém dvě nové skladby doplní remixy od Wetrixe a domácí technolegendy Elektrabela. Při této příležitosti namíchal Pihávek příspěvek do podcastové série XPLAYMIX, ve kterém odhaluje inspirační zdroje své tvorby. "Tracky, které jsem vybral, budou znít dobře i za dvě stě miliónů let a dál," tvrdí o svém mixu. Jmenovitě jde např. o skladby od British Murder Boys, Shifted či Sandwell District, dojde ale i na překvapení, jakým je Aphex Twinův remix skladby At the Heart of It All od Nine Inch Nails. Bonusem je pak několik dosud nevydaných skladeb z Plugeho dílny včetně ukázky z nadcházejícího EP.


Podcastová série XPLAYMIX nedávno oslavila své první narozeniny. Autory jednotlivých dílů série jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění - v minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Petr Dorůžka, Aid Kid či Prof. Neutrino, ze zahraničních umělců do série přispěli mj. Greg Roberts (Dreadzone), kapela Vessels nebo Phon.o. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2021 je kompletní!

redakce 03.12.2020

Pestrý program je žánrově rozpřažený od unikátního dialogu akustických kytar přes hutné noiseové běsnění až k taneční elektronice.

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.