Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu #9

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König | Články / Seriály | 13.09.2021

Jakub König nedávno se svým triem Kittchen rozšířil řady fullmooních alb o Puls. A krom nakupování desek v Kabinetu hlavně rád hraje. Ještě aby ne, kuchyně asi praštila do nosu každého, kdo tam kdy hrál. "V Brně znám pár hezkejch míst na koncert. Ale nejradši hraju v Kabinetu Múz. Mám rád místní kuchyni, co voní v backstagi, posedávání s kafem za velkejma výlohama, v tom plonkovým čase před hraním. A dlouhatánský debaty venku po koncertech. Přátelská enkláva v srdci moravskýho velkoměsta." Co byste si podle něj měli po večírku odnést v náručí kromě potlachu?

Air - 10 000 Hz Legend
František Řezníček mi tuhle desku pustil jednoho slunečnýho dne v Děčíně. Pronikavej jas se mi pevně propojil s prvním trackem týhle krásný nahrávky, Electronic Performers. Klid. Mír. Děčín. Dodneška to tam všechno je.


Astronautalis - Pomegranate
Na klip k Trouble Hunters jsem narazil jen pár dní před Astronautalisovým vystoupením na Sedmičce. Bylo to prudký vzplanutí. Během vystoupení padly některý z mejch dlouho udržovanejch předsudků o tom, jak může vypadat koncert. Chlápek s laptopem, mikrofonem a šátkem v zadní kapse, kterej během prvních pár tracků vletí mezi lidi. Klouby na rukou omlácený od nízkýho stropu podia. Velká a intenzivní inspirace pro vznik první desky Kittchena.


Nick Cave & The Bad Seeds - Murder Ballads
Když tohle album vyšlo, bylo mi osmnáct. Chodil jsem po Český Lípě po kamarádech a sháněl, jestli ho někdo nemá na kazetě, že bych si ho přehrál. Nikdo neměl, nakonec se mi ho ale povedlo někde vydyndat. Byla to moje první deska Nicka Cavea, začátek dlouhýho romantickýho vztahu, kterej trvá doteď.


Floex - Samorost 3
K deskám Floexe se vždycky dostanu dlouho po tom, co je nahraje. Nějak propásnu tu první vlnu a pak jsem vždycky překvapenej. Doma teď s Maruškou hrajeme na tabletu hry od studia Amanita Design. K některým Floex dělal hudbu. A tak zatímco dcerka kliká, já v úžasu poslouchám ty krásný skladby, který ze hry vzlínaj jako pára.


Kalle - Live from the Room
Střídmá a krásná deska. Mám moc rád s jak minimálníma prostředkama stavěj Kalle svý křehký a přenádherný melodický paláce. Kytara a zpěv. Nepotřebuješ víc. Velká lekce z úspornosti.


Květy - Květy Květy
Květy mám moc rád. Jen si je musím dopřávat po kapkách. Jeden čas mne stresovala frekvence, se kterou Martin a spol. vydávaj konstantně vynikající alba. Nestíhal jsem to poslouchat, natož integrovat. Na Květy Květy jsem asi zase nějak srovnal tempo a hodně se mi ta jejich kytice trefila do noty.

Info

Kabinet Records

Fb obchodu
Ig obchodu

Kittchen živě:
Kittchen (křest alba Puls) + Jan Fic
15. 9. 2021 20:00
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Kino FMz: Tátům a jejich dcerám

Jakub Blaho, Jiří Přivřel, Viktor Palák, 3DDI3, Lukáš Masner 18.08.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Speeddate: Annet X

redakce 12.08.2021

Rico Nasty, nebo Princess Nokia? Mladé rapperce pokládáme doplňující otázky k rozhovoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace