Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

redakce | Články / Seriály | 14.04.2022

Dan Dudarec má coby šéf labelu Minority Records k vinylům velmi vřelý vztah, ostatně vydal jich hezkou řádku a nejen vinylů, za všechny uveďme jména jako Hidden Orchestra, Floex, Khoiba, Manon meurt, Beata Hlavenková nebo Zabelov Group. Vazba na distro Kabinetu múz je tedy zřejmá. „Prozatím se nedá úplně říct, že bych byl v Brně jako doma, budiž mi výmluvou úmorná cesta autem, která mě dlouhá léta od podobných výprav jihovýchodním směrem odrazovala. Loňským létem došlo ke zlomu a já tak dostal příležitost okusit výtečnou a všemi vychvalovanou veganskou kuchyni Die Küche, konečně se setkat face to face s Jirzou a pohovořit o společný vášni – vinylech, jak jinak.“ Záznam onoho rozhovoru nemáme, pár tipů z nabídky kabinetního krámku ano.

Codeine – Barely Real
Někdy v raných devadesátkách stojím před strahovskou Sedmičkou s čistou kazetou v ruce a čekám na Karla Buriánka s prosbou o nahrání alba Codeine. Otec Chrise Brokawa se velmi mýlil, když mu tvrdil, že tak pomalá hudba nebude nikoho bavit. Zpětně velký dík, Karle.


Into Another – Ignaurus
Vydáním tohohle alba v roce 1994 způsobili Revelation Records nejednomu fanouškovi jejich katalogu pořádný šok. Buďto jste Into Another milovali, nebo ignorovali a scéna byla rozdělená půl na půl. Jejich koncert v únoru 1996 v Roxy jsem propásl, dost možná i záměrně, zřejmě jsem v té době patřil ke druhé polovině a cestu k nim si našel až později.


Low – Double Negative
S Low jsem již od alba The Curtain Hits the Cast a o to těžší bylo přijmutí stylového rozkročení a výrazně rockovějších aranží s prvním albem u Sub Popu. Z desky Double Negative mám stejně nejradši skladbu Dancing And Fire, odkazující na nejlepší období Low okolo nahrávek Secret Name a Things We Lost in the Fire.


Sonic Youth – Washing Machine
Po jednom večírku před lety jsem usedl doma k počítači a napsal srdceryvnou zprávu na kapelní e-mail s nabídkou na vydání sedmipalce. Nevím, jestli zpráva dosáhla cíle svého určení, nebo zůstala nepřečtená, skončila v koši nebo spamu. S pravděpodobností hraničící s jistotou ale vím, že krátce po odeslání e-mailu se Kim rozhádala a rozvedla s Thurstonem a kapele byl brzy konec. Velká škoda nevyužité příležitosti, mohli jsme singl s velkou parádou pokřtít v Café V lese.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace