Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Martin Konvička

Pod pultem Kabinetu Martin Konvička

redakce | Články / Seriály | 18.08.2022

Při další zastávce v brněnském Kabinetu múz jsme natrefili na místního hudebníka Martina Konvičku (Blue Uandi, Cotatcha Orchestra, Martin Konvička trio), který tu chodí nejen za požitky duchovními, ale i tělesnými. „Není moc míst na světě, kde si dáte točený matéčko, CBD joint, veganskej gastrozážitek, kterej uspokojí i kdejakýho vyhraněnýho karnivora, pak si koupíte nějakej zajímavej vinyl a večer ještě dáte koncert z neobvykle napráskanýho programu. Tohle všechno se dá v jednom hodně v pohodě dni stihnout v Kabinetu, což se docela zásadně vymyká standardu hudebního klubu. Zažil jsem v Kabinetu řadu idylických dní, večerů i nocí, několik let jsem žil přímo naproti v nejvyšším okně, sedával jsem na římse (zcela ilegální – neříkat majitelům) a odolával pokušení (někdy úspěšně) jít dolů.“ I když se níže zaobíráme vinyly, které si můžete v Kabinetu pořídit, aby vám rozparádily sbírku, z řečeného je zřejmé, že klub na Sukově ulici není jen distrem nebo klubem, nýbrž oázou.

Sevdaliza – Shabrang
Poslední album téhle meta-femme je zhruba podobně skvělý jak její předešlý releasy. Imaginativní hudba, krásná rovnováha mezi produkcí a přirozeností, skvělej hlas a aktivistická message její tvorby mě baví a inspiruje.


Arca – Kick i
Arcu mi poprvé pustila kamarádka, že by se mi to mohlo líbit – což je většinou předzvěst failu. Tady to byl naopak radikální úspěch. Tohle album je první z teď už kompletního cyklu pěti dalších Kicků (i-iiiii), a kdybych měl odhadovat, jak bude znít hudba v budoucnosti, bude to dost podobný tomu, co Arca dělá už nějakou dobu. Naprosto nekompromisně geniální produkce, nesvázanost, hravost a hloubka k tomu…


Eartheater – Phoenix: Flames Are Dew Upon My Skin
Nejvíc hot současná singer-songwriter, vysoce cením jak její hudbu, tak styl. Ať udělá jakejkoliv track, její zpěv a melodie jsou okamžitě rozpoznatelný a zapamatovatelný, ačkoliv se pohybuje někde v prostoru nad žánrovýma omezeníma.


Billie Holiday – Lady in Satin
Úplně nemusím americkej písňovej kýč ve formě Franka Sinatry a Judy Garland, ale Billie to z nějakýho důvodu naprosto věřím. Je to retro, který má super atmosféru. A navíc nevím, kam se poděl ten extrémně zábavnej trend mít součástí orchestru taky sbor – takovej ten zvuk z otvíráku Krkonošských pohádek. Hrozně dobrý.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

David Havas, Viktor Palák (Lucidní kino): Věrné obrázky našich hlav

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 02.09.2022

V září začne filmový cyklus Lucidní snění. Jeho sudičkami se stali naši redaktoři Viktor Palák a Jakub Peřina a také David Havas, vedoucí kina Ponrepo.

Tak daleko, tak blízko: Vladimír Merta

redakce 31.08.2022

Kutnohorský festival A Day of Sound představuje pěknou příležitost nahlédnout do civilních pohledů mistra na svět kolem něj.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace