Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Martin Konvička

Pod pultem Kabinetu Martin Konvička

redakce | Články / Seriály | 18.08.2022

Při další zastávce v brněnském Kabinetu múz jsme natrefili na místního hudebníka Martina Konvičku (Blue Uandi, Cotatcha Orchestra, Martin Konvička trio), který tu chodí nejen za požitky duchovními, ale i tělesnými. „Není moc míst na světě, kde si dáte točený matéčko, CBD joint, veganskej gastrozážitek, kterej uspokojí i kdejakýho vyhraněnýho karnivora, pak si koupíte nějakej zajímavej vinyl a večer ještě dáte koncert z neobvykle napráskanýho programu. Tohle všechno se dá v jednom hodně v pohodě dni stihnout v Kabinetu, což se docela zásadně vymyká standardu hudebního klubu. Zažil jsem v Kabinetu řadu idylických dní, večerů i nocí, několik let jsem žil přímo naproti v nejvyšším okně, sedával jsem na římse (zcela ilegální – neříkat majitelům) a odolával pokušení (někdy úspěšně) jít dolů.“ I když se níže zaobíráme vinyly, které si můžete v Kabinetu pořídit, aby vám rozparádily sbírku, z řečeného je zřejmé, že klub na Sukově ulici není jen distrem nebo klubem, nýbrž oázou.

Sevdaliza – Shabrang
Poslední album téhle meta-femme je zhruba podobně skvělý jak její předešlý releasy. Imaginativní hudba, krásná rovnováha mezi produkcí a přirozeností, skvělej hlas a aktivistická message její tvorby mě baví a inspiruje.


Arca – Kick i
Arcu mi poprvé pustila kamarádka, že by se mi to mohlo líbit – což je většinou předzvěst failu. Tady to byl naopak radikální úspěch. Tohle album je první z teď už kompletního cyklu pěti dalších Kicků (i-iiiii), a kdybych měl odhadovat, jak bude znít hudba v budoucnosti, bude to dost podobný tomu, co Arca dělá už nějakou dobu. Naprosto nekompromisně geniální produkce, nesvázanost, hravost a hloubka k tomu…


Eartheater – Phoenix: Flames Are Dew Upon My Skin
Nejvíc hot současná singer-songwriter, vysoce cením jak její hudbu, tak styl. Ať udělá jakejkoliv track, její zpěv a melodie jsou okamžitě rozpoznatelný a zapamatovatelný, ačkoliv se pohybuje někde v prostoru nad žánrovýma omezeníma.


Billie Holiday – Lady in Satin
Úplně nemusím americkej písňovej kýč ve formě Franka Sinatry a Judy Garland, ale Billie to z nějakýho důvodu naprosto věřím. Je to retro, který má super atmosféru. A navíc nevím, kam se poděl ten extrémně zábavnej trend mít součástí orchestru taky sbor – takovej ten zvuk z otvíráku Krkonošských pohádek. Hrozně dobrý.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace