Zprávy / Pozvánky

Podnikový koncert Russian Circles: možná naposledy na koni

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.04.2015

Poslední březnový den začalo vyprodaným koncertem ve Vídni jarní turné Russian Circles. V Praze se trojice představí v úterý 7. dubna, den po Velikonočním pondělí, premiérově v holešovickém klubu Podnik. Naposledy se otočí za albem Memorial, které posledně nebylo v nabídce, setlist doplní několika hity staršího data a limitovanou edicí znovuvydaného debutu Enter na vinylu. Bude tedy možnost zkompletovat si sbírku, a po delší době poslechnout naživo třeba skladby Carpe nebo Death Rides a Horse. "Pár věcí z Memorial v Evropě ještě nezaznělo, takže je zařadíme tentokrát. Ale taky rádi hrajeme ze starších desek. Sice nás nevidím jako kapelu, která se veze na bývalých úspěších, ale ani nejsme typ, který svou minulost opustí úplně," říká baskytarista Brian Cook a doplňuje, že po turné začnou pracovat na nové desce. Podnikový koncert bude posledním místem, kde si fanoušci můžou užít best of. Všechna alba jsou k poslechu na russiancircles.bandcamp.com - solidní objem pěti řadovek symbolicky uzavírá deset let existence kapely.


Čím dalším bude show výjimečná? Chicagské instrumentální trio veze vzácné hosty, ve sludge scéně nezvykle genderově vyváženou seattleskou partu Helms Alee. Po Chelsea Wolfe a Deafheaven je to další trefa do černého. "Ben Verellen z Helms Alee je můj dobrý přítel a konstantní zdroj inspirace, měl jsem to štěstí hrát s ním v několika kapelách. Mike i já hrajeme na Verellen Amplifiers, které staví, navíc jsem velký fanoušek Harkonen. Dana a Hoz, holky z Helms Alee, jsou taky super, Dana hrávala v kapele Your Enemies Friends a Hoz ještě hraje v Lozen, ti jsou svinsky parádní! Prostě inspirativní lidi. A Helms Alee jsou fenomenální kapela, jako dítě od The Breeders, Melvins a Chavez. Jsme nadšení, že je můžeme mít na turné. Ve Státech se mohli sedřít, aby si vybudovali publikum, takže jim rádi pootevřeme dvířka i na druhé straně Atlantiku," plánuje Brian kariéru kolegům z labelu Sargent House.

Lístky na úterní dvojkoncert v Podniku mizí rychle, a zdá se, že Russian Circles čeká zatím nejvřelejší pražské přivítání. Po drkocání Itálií to jistě přijde vhod, o nadrženosti hrát po pondělním day off nemluvě. Vstupenky za cenu 350 Kč jsou stále k dispozici na www.goout.cz, na místě budou o stovku dražší. A je potřeba se připravit na famózní, hedvábný merch.

Info

Russian Circles (usa)
Helms Alee (usa)
úterý 7.4.2015 20:00
Podnik, Praha 7

www.facebook.com/events/635839276539447
goout.cz/cs/listky/russian-circles+helms-alee/aad

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.

Jídelna Kuchařek bez domova zve na dobroty

redakce 03.10.2020

Neměly jsme domov a některé z nás ho stále nemají. Rády vaříme a chceme se přínosně zapojit do společnosti.

Menu Kabinetu

redakce 02.10.2020

Drones, psychedelic, blues, noise nebo progrock a krautrock? Metronome Blues nebo indiepostrocková kytarovka? Kabinet nabízí vše.

Liberecká přehlídka Anifilm bude!

redakce 02.10.2020

Bylo nutné zrušit hudební doprovodný program, ale filmy v sekci „Slyšet animaci” jej aspoň částečně nahradí.

Polští Przepych a francouzští Monstre uzavřou Underdogs'

redakce 01.10.2020

Pomyslnou tečku za letošní sezónou pak v neděli 4. října udělá polské art punkové trio Przepych a francouzské indierockové duo Monstre.