Akce

Poezie ve španělštině, black metal se sudetskou duší a skvadra z Hrušovan

Viva Belgrado (e) + nulajednanulanula + Rutka Laskier
03. 07. 2020 19:00
Bajkazyl, Brno

Do již tak velmi povedeného lineupu s Viva Belgrado a nulajednanulanula přibyla Rutka Laskier. Utichne do té doby pandemie koronaviru? Nevíme, ale doufáme že jo. A pokud ano, bude to večírek léta? Stopro.

Poezie ve španělštině, živelnost z jiné dimenze a muzika, která ti vezme srdce a dá život. Jejich první LP Flores, Carne vydali na Tokyo Jupiter Records a následně bylo vydáno na dalších 12 labelech v 8 zemích. Viva Belgrado jsou nyní součástí Aloud Music Ltd, stěžejního undergroundového labelu z Barcelony, který jim vydal ve spolupráci Walking is still honest Records jejich druhou desku. S albem Ulises zařadili vyšší rychlost, vysloužili si velmi pozitivní recenze a upevnili svoji pozici na současné hc scéně. Jeden z nejlepších ukřičených post rocků v Evropě s novou deskou Bellavista a novým bubeníkem poprvé v Brně.

Nulajednanulanula z Klášterce nad Ohří. Blackmetal se sudetskou duší, posthardcorovou zarputilostí střídající se s kytarovým vybrnkáváním a emotivní expresivností. Debutové album mit liebe aus Sudeten vyrazilo dech a dokázalo, že DIY etika je alfou a omegou jejich tvůrčího procesu. V Brně se představí již po třetí a prý zahrají i nové skladby.

Ukecanej, plešatej, vysokej, šílenej, náruživej a jeden koumák. Skvadra Rutka Laskier z český Kalifornie (Hrušovany n. Jevišovkou), která nastudovala školu francouzkýho ema a inspirovala se legendou Ravelin 7. Přes ostré hrany zvuku prosvítá něžná vnitřní krása, kterou podtrhuje pestrobarevná projekce, a otázky, který stále nemají odpověď. Kolik stojí život? A kolik stojí touha žít? Kolik stojí život? A kolik stojí ten náš?

fotogalerie z vystoupení Rutky v Orlové zde

Info

Viva Belgrado (e) + nulajednanulanula + Rutka Laskier
3. 7. 2020 19:00
Bajkazyl, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Underdogs' se po třech měsících otevírá

redakce 06.06.2020

Lokomotiva a světlo na konci tunelu. Město, kamarádi, krize, nitrozpyt. Nechte live streamy minulosti, tohle z gauče nebude.

Severní nástupiště a Aran Epochal v Libeňské synagoze

redakce 06.06.2020

Ambicí spolku je aktuálním způsobem prostředkovat povědomí o konkrétních tématech, způsobu práce s informacemi a podpora humanistických hodnot.

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.