Články / Recenze

Pokoj na celé léto (Pottery)

Pokoj na celé léto (Pottery)

Štěpán Sukdol | Články / Recenze | 02.09.2020

Pětičlenná kapela z Montrealu, působící kolem autorské dvojice Austin Boylan a Jacob Shepansky, přišla po roce od svého prvního EP No. 1 s plnohodnotným debutem Welcome to Bobby´s Motel.

Žánrově Pottery originálně přistupují k postpunku a art popu, nebojí se ale zapracovat i další stylotvorné prvky, například funky a groovy basové party či svižné rokenrolové bicí. V „Bobbyho motelu“ nenajdeme žádné vyloženě překvapivé pasáže, spíš rozvíjení hudebních postupů načrtnutých na No. 1. Udiví snad jen velký příklon ke skupinovým vokálům, které téměř úplně vystřídaly hlavní zpěv.

Kdože je Bobby? Dle Pottery vznikl Bobby jako vtip, který si opakovali tak dlouho, až ho přetvořili v kapelní metarealitu. Bobby představuje imaginárního kamaráda i stav mysli, do kterého se můžete pohroužit a utéct před šedivou realitou. Bobbyho motel je pak místo, které sice není nejčistší ani nejhonosnější, ale je tu pro každého a každý v něm najde to, co právě potřebuje.

Album srší pozitivní energií, která snadno pohltí. Jedenáct skladeb na sebe příjemně navazuje a přeskakuje od tanečních rytmů do kytarového crescenda, útočí nespoutanou, až manickou hravostí. Tu podporují i odlehčené texty o lásce a zábavě (“Now my bones just freeze, we need to turn up the heat, I gotta ask ya Will you hold me close, and here’s a piece of my soul, don’t wanna lose ya”), často doplněné o skandované fráze. Mezi highlighty můžeme zařadit singly Hot Like Jungle a Texas Drums Pt I & II, zbytek skladeb je však bez potíží dohání a na desce nejsou žádné vyloženě slabé momenty.

Bobbyho motel je nabitý lehkostí a optimismem, vyzývá k tanci a úniku před bezútěšností reálného světa. Můžete se v něm jen na skok zastavit, anebo si v něm pronajmout pokoj na celé léto.

Info

Pottery – Welcome to Bobby's Motel (Partisan, 2020)
album na Bandcampu

foto © Rachel Lipsitz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Hledači věčné krásy (Kittchen)

Jiří Přivřel 13.05.2021

Kittchen se po šesti letech prodýchal k nové desce. Po čase stráveném ve vícehlavé smečce Zvíře jménem Podzim zase sólo.

Pornoučitelka a děti jako vězňové svých rodičů

Viktor Palák 13.05.2021

Smolný pich těží z pandemického období, během kterého byl natočen, nabízí ale víc než jen odraz neuróz, které tahle doba způsobila.

Morbidně zábavní, pochmurní, živější než kdy jindy (Arab Strap)

Veronika Jastrzembská 10.05.2021

Živá, surová, místy až hmatatelná hudba, doplněná o klávesy, smyčce a dechové nástroje připomíná soundtrack k reálnému, ovšem poněkud ponurému životu.

Akkamiau a ediakarská fauna

Petr Mareš 08.05.2021

Koncept nahrávky evokuje tzv. ediakarskou faunu – jednoduché tajemné organismy, které se v oceánech objevily zhruba před půlmiliardou let.

Pocit magie u ohně (Bios)

Richard Kutěj 07.05.2021

Zvuky a melodie stojí často na prazvláštně jednoduše pokroucených linkách, které se nesou jako klubko hadů, ze kterého neustále vykukuje jiná hlava.

Bolesť a radosť (Cassandra Jenkins)

Michal Mikuláš 03.05.2021

An Overview on Phenomenal Nature sa nepočúva ľahko. Autorka sa svojimi spoveďami odhaľuje tak veľmi, že človek sa až hanbí tej blízkosti.

Slova i varhany s vozembouchem (Petr Nikl & Miroslav Černý)

Adéla Polka 30.04.2021

Hudebníček evokuje představu zpěvníku pro děti. Jenže jedním z tvůrců této knihy s cédéčkem uvnitř je Petr Nikl a ten rozhodně netvoří výhradně pro dětské obecenstvo.

Tunelem do neznáma. Nebo do sebe. (The Bug & Dis Fig)

Václav Valtr 29.04.2021

Dis Fig na Blue odložila svůj producentský um a plně se oddala vokálům, které zde tvoří lyrickou plochu, organicky propojenou se zvukem Bugova apokalyptického dancehallu.

Potulky po americkom kontinente s Wild Pink

Michal Mikuláš 27.04.2021

Prichádzajú s albumom číslo tri, na ktorom nie je cítiť hektika života rockandrollových stars...

Black Honey se domáhají rovnoprávnosti

Julie Ježková 26.04.2021

Najít rovnováhu a pokračovat v podpoře ženských interpretek, stejně jako to propaguje kapela Black Honey na svém druhém albu Written & Directed, může být správným krokem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace