Zprávy

Poletíme? v novém animovaném klipu a na šňůře

Poletíme? v novém animovaném klipu a na šňůře

redakce | Zprávy | 12.01.2015

Poletíme? patří k nejzábavnějších tuzemským kapelám a i v novém roce jede na plné obrátky. Aktuálně přichází již s druhým klipem k loňské albové novince Turbošansón. Po videoklipu k písni Mimochodem se tentokrát Poletíme? představují v trochu jiné poloze a přicházejí s animovaným klipem ke skladbě Maluju. Speciální animační metodou zvanou rotoskopie video zpracoval animátor Tomsa Legierski. Kapela zároveň zveřejnila své koncertní plány na letošní rok. První koncert proběhne již 29. 1. v pražské Malostranské besedě.

"Píseň Maluju jsem chtěl svěřit někomu citlivému, protože je velmi osobní. U Tomsi Legierského, kterého znám mraky let, jsem měl jistotu. Není to totiž pouze animátor, je to hlavně umělec. Mimo to režisér, herec a pedagog na DAMU. Kamarád, ke kterému můžu být autorsky upřimný," říká ke klipu frontman Poletíme? Rudolf Brančovský. Zpěvák, ale také malíř zároveň podotýká, že píseň je svým způsobem hodně osobním vhledem do jeho práce, na kterou se můžete podívat.


Samotný videoklip je vytvořen speciální a složitou animační metodou zvanou rotoskopie. "Technika se provádí animací, kresbou na filmový podklad. Jde o přesné překreslení daných ploch z filmových políček, kdy animátor musí překreslit každý rámeček. Tento klip je překreslený ručně rámeček po rámečku," objasňuje Brančovský.

U animace hodlají Poletíme? zůstat i co se týče další plánovaných klipů. Ty totiž dostanou na starosti mladí tvůrci, jež se v loňském roce zúčastnili soutěže projektu Animotéka o nejlepší animovaný klip na některou ze starších písní Poletíme?. "Z účastníků mám vybrané tři lidi. Hlavní výherce Monika Hrdličková, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně už na videoklipu pracuje a dva další přijdou na řadu brzy. Moc se těším!," komentuje to Rudolf Brančovský.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, kromě nových klipů se Poletíme? chystají také na pořádně výživnou koncertní sňůru. V jejím rámci se kapela mimo jiné podívá poprvé také na Slovensko. "Jedeme tam, kde nás chtějí. Chceme hrát pro co nejvíce lidí a jsme v dobré kondici, tak je potřeba toho využít," říká k tomu frontman Poletíme?, v jejichž itineráři na rok 2015 je aktuálně již dvacetsedm koncertů a další jistě brzy přibudou. Jejich kompletní výčet najdete na oficálních stránkách kapely.

Info

Poletíme?

www.poletime.info

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Denzel Curry přijede do Prahy s novým albem

redakce 28.01.2022

O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Na Colours of Ostrava přijedou i Tindersticks a Phoebe Bridgers

redakce 28.01.2022

Phoebe Bridgers dává vzpomenout na americký folkrock 60. let, ale její melodické indie rockové písničkářství není žádné retro, spíše svět sám pro sebe.

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Premiéra: Shallov - Coexist

redakce 27.01.2022

Slovenská kapela Shallov vydáva novú štúdiovú nahrávku, poprvýkrát spolu s klipom ako komplexné audiovizuálne dielo.

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

redakce 27.01.2022

Mezi umělci, kteří míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin' Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yellah.

Thom Yorke a Jonny Greenwood s novým projektem The Smile

redakce 27.01.2022

Pokud vás zajímá, jak tato nová formace zní naživo, pak se můžete zúčastnit jednoho ze tří plánovaných livestreamů.

Aiko překvapuje singlem v češtině

redakce 26.01.2022

Vizuální video tvoří fotky a kombinuje výrazné červené odstíny stejně jako fiktivní já zpěvačky Aiko.

Nový asfalt Gospel of the Future

redakce 26.01.2022

Na novém materiálu GOTF pokračují v tradici nekompromisního sludge metalového opojení a totální fascinaci pomalými hypnotickými rytmy.

Prozkoumejte s Full Moonem a Vinylou Území ozvěn

redakce 25.01.2022

Jak se do české nezávislé hudby dostaly sebevědomé mladé ženy? Proč současní hudebníci zpívají o bezpečí?

Tolstoys a nový klip Gentle

redakce 25.01.2022

Text pojednává o křehkosti duše mladé ženy a zároveň jejím plném odhodlání převzít zodpovědnost za vlastní vztahy, emoce a identitu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace