Zprávy / Pozvánky

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů otevře v pátek (2. 6.) série Ambisen, kde se představí portugalská vokalistka Inês Malheiro, která nápaditě pracuje se smyčkami a procesováním hlasu, a slovenské duo Jori Josephson & Katarín Zima operující na hraně droneu a minimalismu se závany lokální lidové hudby. Sobota (3. 6.) bude patřit špinavým kytarám, Beaver Deceiver uvedou svěží rakouský post-punk F. E. I. D. L. a snivý i bouřlivý noise pop Patole.

První středu v měsíci (7. 6.) proběhne tradičně Modal Jam, který se tentokrát bude věnovat písním tureckého hudebníka Aşıka Mahsuniho Şerifa. Následující den (8. 6.) bude ještě exotičtější. Alternativa, Heartnoize a Punctum společně představí projekty T’ien Lai, kde Kuba Ziołek (Stara Rzeka) a Łukasz Jędrzejczak (Javva) parafrázují africké taneční žánry včetně gqomu na baterii synťáků a bicí, a Nahash, což je těžkotonážní elektronika ze šanghajského SVBKVLTu. Ve spojení s Pražským quadriennale proběhne (11. 6.) performance Kittychaosplanet – Exnvrrr, výlet do fantazijních světů s prostorovou projekcí a vícekanálovým zvukem.

Červnové Wakushoppu (13. 6.) představí audiovizuální, zvukově radikální edici s duem Error Kids, které při koncertech pracuje s asembláží rádií, DIY zařízení a různých nástrojů, a ostravský hlukový projekt Laboratorium Expiravit. Ve čtvrtek (15. 6.) vystoupí Učihaši Kazuhisa, virtuózní japonský kytarista spojený s kapelami Ground Zero nebo Altered States, s recitálem na daxofon, unikátní nástroj, jehož zvuky často připomínají lidský hlas. Doprovodí jej osobitý kytarový ambient Obelisk of Light.

V neděli (18. 6.) zazní v Punctu netradičně vážná hudba. Program Echoes představí, zčásti ve světové premiéře, komorní skladby mladých íránských autorů v kontrapunktu se skladateli západními. Na dalším Sonitu (22. 6.) vystoupí ceněný experimentální elektronik Ludwig Wandinger (Orange Milk, Gin & Platonic) za doprovodu soundartisty Melmanna a postambientní skladatelky Enchanted Lands.

Zvuk kanadského post-rocku připomenou (23. 6.) Yoo Doo Right, které doprovodí o poznání špinavější Mancy Sono. Samý závěr měsíce pak bude patřit droneu. Stoned to Death představí (27. 6.) Jakoba Baticka, který kombinuje táhlé plochy s písničkářskými postupy, dungeonsynthový projekt Mhor a známé modulární hypnotizéry Jasnovidec. Tečkou za rušnou jarní sezónou pak bude (28. 6.) Sonitus s niněristou Yannem Gourdonem z masivních drone krautrockerů France, droneovým projektem Flashing Astraptes a hlukařkou/experimentátorkou timmi.

Info

Punctum
web

foto © Ela Schulz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sigur Rós spustili filmový experiment

redakce 05.10.2023

Výsledkem bude deset snímků vytvořených deseti různými režiséry či režisérkami „bez pravidel a hranic“.

Přijedou Orchestral Manoeuvres in the Dark, The Vaccines, Sophie Ellis-Bextor, James Arthur i Giant Rooks

redakce 04.10.2023

OMD se proslavili hned na začátku 80. let, Organisation patří mezi klíčové desky dekády, kterou definovalo někdy bezstarostné, ale často i politicky nabité disko.

Tajemství hluku, improvizátoři a aktuální objevy v Punctu

redakce 04.10.2023

Od avant-popu přes extrémní hluk po rozsáhlý výběr ze současných i zavedených, digitálních i analogových, rytmických i abstraktních experimentů.

Sonitus v říjnu

redakce 03.10.2023

Neotřelý pop, klidná improvizace i peruánská kytarová syntéza. Domovská série komunitního prostoru Punctum uvede v říjnu.

Larkin Poe představí nové album

redakce 02.10.2023

Na svém zatím posledním albu posluchače do prostředí, které znají obě sestry velmi zblízka - do světa jižanského rocku.

Zásadní Frederic Rzewski

redakce 02.10.2023

Intervence Ostravského centra nové hudby do pražského koncertního života pokračuje.

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace