Akce

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

Monthly Modal Music Jam: Aşık Mahzuni Şerif Edition
07. 06. 2023 19:30
Punctum, Praha

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů otevře v pátek (2. 6.) série Ambisen, kde se představí portugalská vokalistka Inês Malheiro, která nápaditě pracuje se smyčkami a procesováním hlasu, a slovenské duo Jori Josephson & Katarín Zima operující na hraně droneu a minimalismu se závany lokální lidové hudby. Sobota (3. 6.) bude patřit špinavým kytarám, Beaver Deceiver uvedou svěží rakouský post-punk F. E. I. D. L. a snivý i bouřlivý noise pop Patole.

První středu v měsíci (7. 6.) proběhne tradičně Modal Jam, který se tentokrát bude věnovat písním tureckého hudebníka Aşıka Mahsuniho Şerifa. Následující den (8. 6.) bude ještě exotičtější. Alternativa, Heartnoize a Punctum společně představí projekty T’ien Lai, kde Kuba Ziołek (Stara Rzeka) a Łukasz Jędrzejczak (Javva) parafrázují africké taneční žánry včetně gqomu na baterii synťáků a bicí, a Nahash, což je těžkotonážní elektronika ze šanghajského SVBKVLTu. Ve spojení s Pražským quadriennale proběhne (11. 6.) performance Kittychaosplanet – Exnvrrr, výlet do fantazijních světů s prostorovou projekcí a vícekanálovým zvukem.

Červnové Wakushoppu (13. 6.) představí audiovizuální, zvukově radikální edici s duem Error Kids, které při koncertech pracuje s asembláží rádií, DIY zařízení a různých nástrojů, a ostravský hlukový projekt Laboratorium Expiravit. Ve čtvrtek (15. 6.) vystoupí Učihaši Kazuhisa, virtuózní japonský kytarista spojený s kapelami Ground Zero nebo Altered States, s recitálem na daxofon, unikátní nástroj, jehož zvuky často připomínají lidský hlas. Doprovodí jej osobitý kytarový ambient Obelisk of Light.

V neděli (18. 6.) zazní v Punctu netradičně vážná hudba. Program Echoes představí, zčásti ve světové premiéře, komorní skladby mladých íránských autorů v kontrapunktu se skladateli západními. Na dalším Sonitu (22. 6.) vystoupí ceněný experimentální elektronik Ludwig Wandinger (Orange Milk, Gin & Platonic) za doprovodu soundartisty Melmanna a postambientní skladatelky Enchanted Lands.

Zvuk kanadského post-rocku připomenou (23. 6.) Yoo Doo Right, které doprovodí o poznání špinavější Mancy Sono. Samý závěr měsíce pak bude patřit droneu. Stoned to Death představí (27. 6.) Jakoba Baticka, který kombinuje táhlé plochy s písničkářskými postupy, dungeonsynthový projekt Mhor a známé modulární hypnotizéry Jasnovidec. Tečkou za rušnou jarní sezónou pak bude (28. 6.) Sonitus s niněristou Yannem Gourdonem z masivních drone krautrockerů France, droneovým projektem Flashing Astraptes a hlukařkou/experimentátorkou timmi.

Info

Punctum
web

foto © Ela Schulz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace