Články / Sloupky/Blogy

Pomalý spěch Arms and Sleepers

Pomalý spěch Arms and Sleepers

blueskin | Články / Sloupky/Blogy | 11.03.2014

Málokterá zahraniční kapela se může chlubit takovou přízní tuzemských hudebních fanoušků jako americká dvojice Arms and Sleepers. Poprvé u nás koncertovala v roce 2009 a od té doby na Česko nezapomíná při plánování žádného ze svých evropských turné. Letos se k nám podívá už poosmé - v sobotu 15. března zahrají v Praze na Sedmičce. Lépe by ale bylo psát pouze v jednotném čísle. Aktuální turné totiž absolvuje pouze polovina dvojice. Mirza Ramic ovšem slibuje odehrát i bez svého kolegy Maxe Lewise plnohodnotnou show, kterou navíc jako u předchozích vystoupení A/A/S podpoří bohatá videoprojekce.

Shodou okolností se nadcházející koncert uskuteční přesně po roce od jejich poslední pražské návštěvy. Ramic s Lewisem tehdy v Paláci Akropolis předskakovali Bohren & der Club of Gore, letošní koncert už bude zase o jejich vlastní tvorbě. Ta bývá nejčastěji označována jako fúze trip-hopu a ambientu, pozorné ucho ale ve skladbách objeví prvky žánrů v rozpětí od post-rocku přes IDM až po chillwave.

Pověstná je pracovitost Arms and Sleepers - za dobu své sedmileté existence stihli vydat pět dlouhohrajících alb a více než dvojnásobný počet EP a singlů. Kromě toho také remixují (např. EF či Caspian) a ve svém portfoliu mají též ozvučení řady reklam a krátkých filmů. Po tvůrčí pauze, která trvala po většinu loňského roku, se dvojice opět vrhla do psaní skladeb. Předzvěstí nového alba je singl Hurry Slowly, který vyšel počátkem března a zdarma si ho mohli stáhnout všichni, kdo si koupili v předprodeji vstupenky na koncert Arms and Sleepers v rámci právě probíhající evropské šňůry.

Hurry Slowly je téměř kvintesenciální skladbou A/A/S. Monotónní triphopovou rytmiku v ní doplňuje podmanivý ženský vokál, béčková Unshield zase připomene zlatou éru evropského downtempa, kdy jména jako Kid Loco či Boards of Canada kralovala alternativním hudebním hitparádám. Arms and Sleepers patří ke kapelám, které hudební Babylón neobohacují o nové, dosud neslyšené výrazy, ve zvoleném žánru se ale pohybují naprosto suverénně. A je celkem jedno, zda a kolikrát jste je v minulosti viděli. Tak jako dobré jídlo nebo dobrý sex, dá se i hudba A/A/S konzumovat téměř v libovolném množství.

Info

Live: Arms And Sleepers (us)
15. 3. 2014 20:00, Strahov 007, Praha

http://armsandsleepers.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace