Zprávy / Pozvánky

Pop up platforma & klub Neone se znovu otevírá

Pop up platforma & klub Neone se znovu otevírá

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.11.2022

Listopad 2022. Pražská tržnice, hala 17. NEONE. Klub, kavárna, galerie; platforma pro nové myšlenky a přístupy. Měsíc se rozvíjející prostor pro tvorbu a setkávání. Místo pro otevřené lidi, které zajímá kultura města a kultura ve městě. Místo, které z původního záměru pop-upu na jeden měsíc přerostlo v roce 2013 ve čtyřleté dobrodružství kolektivu Lunchmeat, jeho přátel, fanoušků klubové hudby a audiovizuální zábavy. Poté se znovu zhmotnilo na střeše Křižíkových pavilonů v roce 2019 v rámci PQ.

Znovu se NEONE otevře v pátek 4. listopadu a bude v provozu denně až do 27. 11. Kromě klubu bude NEONE i místem pro práci, schůzky nebo relax. Během dne si můžete posedět v příjemné kavárně vybavené českým nábytkem TON a odděleným dětským audioviziuálním koutkem.

Během 12 klubových večerů a živých koncertů vystoupí přes 70 hudebníků a výtvarníků z celého světa. 4. listopadu na It’s opening zahajovací party zahraje nizozemská DJka Marcelle, známá svými eklektickými sety, ve kterých se setkávají různé polohy klubové hudby s experimentálními a tradičními zvuky. Den nato se v rámci oficiálního večírku filmového festivalu Mezipatra v živém audiovizuálním vystoupení představí BABii a Iceboy Violet. Producent Aquarian, který ve svých explozivních setech propojuje vlivy klubové hudby z Londýna, Detroitu a Berlína s hybridními, zmutovanými verzemi rave vystoupí v pátek o týden později.

Tehno duo SHXCXCHCXSH se vrací zpátky do Prahy po vydařené premiéře na Lunchmeat festivalu v roce 2016. Ve středu 16. listopadu vystoupí s umělcem Pedrem Maiou, který pracuje s nalezenými, časem poškozenými analogovými filmy. Ke kurátorování klubové noci v pátek 18. listopadu byla přizvána producentka experimentální elektroniky Aïsha Devi.

Vůbec poprvé proběhne showcase bratislavské bookingové agentury SPFM, která nedávno ohlásila spolupráci s Lunchmeat festivalem a zastupuje lokální projekty jako např. C4AT, Oliver Torr, N I V V A, Tittingur nebo Nina Pixel. Na předposlední listopadovou sobotu je naplánovaná druhá edice Label fair – setkání lokálních elektronických labelů, kterému bude předcházet i diskuze na téma současného stavu klubové kultury v tuzemsku. Do NEONE se vrátí i spřízněné kolektivy KSK (Každej s Každým) a SEED. KSK pozvali energické duo Lyra Valenza s live vystoupením, druhým zahraničním hostem jejich večera bude producent Torus, který v Neone odehraje DJ set. Outsider-oddball večírek odvážné elektronické hudby SEED pozval rituální hlasy Fantastic Twins či glasgowského MR TC s nezaměnitelným psychedelickým zvukem.


Kromě klubových nocí a koncertů jsme připravili i bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší návštěvníky chystáme řadu aktivit, například hudební workshop s Leošem Hortem (HRTL). Stálou součástí NEONE v Pražské tržnici bude i audiovizuální dětský koutek. Ve spojení s festivaly Mezipatra a Anifilm připravujeme filmové projekce, na víkendy pak pop up second handy nebo sítotiskové dílny.

Během pracovních dnů budou v NEONE po večerech probíhat diskuze – například Audire, které bude rozebírat fenomén vykrádání v hudbě nebo debata Psychická hygiena v klubovém prostředí. V rámci série přednášek a workshopů CzechMate jsme pozvali celosvětově uznávané české firmy. Výrobce audio systémů KV2 audio, výrobce pohyblivých inteligentních svítidel Robe nebo zástupce státního pivovaru Budvar. Během listopadu proběhnou i vernisáže, první z nich bude v pondělí 7. 11. Multimediální umělec Pavel Karafiát představí své dílo na výstavě s názvem Creatures from Tungurahua. Kompletní program najdete na webu a sociálních sítích.

Info

Neone
Web klubu

foto © Emile Barret

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fource uvádí: Foil Arms and Hog i Elderbrook

redakce 27.01.2023

Všechny jeho pražské koncerty se vyprodaly, naposledy loni v MeetFactory. Teď se Elderbrook vrací.

Bring Me the Horizon in Sportovní hala

redakce 27.01.2023

Jejich hudební vývoj prošel deathcorem, metalcorem, ale kapele nejsou cizí ani chytlavé popové melodie či elektronika.

Na Štvanici se vrací královna screamo popu Lil Mariko

redakce 25.01.2023

Po české premiéře ve společnosti Dorian Electra se vrací s vlastní kapelou do Bike_Jesus.

L.S. Dunes v MeetFactory

redakce 25.01.2023

Circa Survive, Saosin? My Chemical Romance? Coheed and Cambria? Thursday? Co mají všechny tyhle kapely společného?

Hadone, Dax J & Øtta v Roxy

redakce 24.01.2023

Hadone vyznává špinavý a hutný rytmus, jeho udba je mixem zabijáckých 90s tracků a moderního techna.

Spokojenej David Pomahač

redakce 24.01.2023

Videoklip natočila Heike Mayhoferová na film Kodak Ektachrome Super 8mm, z čiré radosti, že Kodak začal tento film znovu vyrábět.

Kalle křtí v Kasárnách Karlín

redakce 23.01.2023

„There's a story written under my skin“, šeptá sametově ostrým hlasem na nové desce Veronika Zemanová.

Marta Del Grandi prvně v Praze

redakce 23.01.2023

Její debut Until We Fossilize, vydaný na britském labelu Fire Records, je rozplétáním času a vzdáleností; cestou z pevninské Evropy na Dálný východ a zase zpět.

Divnosti v Café V lese

redakce 22.01.2023

Divnosti letos chystají nejméně tři nové desky. Od Party vynikajících lidí, Wheel Cherry a něco něco.

CTM Moon 2023 na Spotify

redakce 21.01.2023

Festivalovým průvodcem vám bude nejen aktuální číslo Full Moonu, ale také náš playlist.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace