Zprávy / Pozvánky

Popové duo Northwest v Hradci Králové

Popové duo Northwest v Hradci Králové

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2022

Experimentální popové duo Northwest, jehož tvorba propojuje avantgardní elektroniku, neoklasiku či trip-hop s audiovizuální performance, se představí ve čtvrtek 9. června ve foyer Galerie moderního umění v Hradci Králové. Úvod večera obstará experimentálními rapovými beaty a samply oplývající hyperfolkové duo mezi patry klid.

Northwest tvoří španělský hudební producent, multiinstrumentalista a skladatel Ignacio Simón společně s vizuální umělkyní a zpěvačkou Mariucou Garcíou-Lomas. Vystoupení tohoto dua jsou fascinujícím a komplexním audiovizuálním zážitkem kombinujícím hudbu, tanec a vizuální umění. Hudební kritika je srovnává s tvorbou žánrově spřízněných umělců a nezřídka jsou skloňována taková jména jakými jsou kupříkladu Julia Holter, Scott Walker, Broadcast či Portishead. Pravdou ovšem je, že Ingnacio a Mariuca si vytvářejí osobitý vlastní svět hudby a obrazů, který při vystoupeních nezřídka doplňují kolaborací s dalšími vizuálními umělci, tanečníky i módními návrháři.

O support večera se postará nová akvizice na české hudební scéně, duo mezi patry klid, reflektující současnou elektroniku. Svoji hudbu, tvořenou linkami synťáků, samply a glitchovými beaty, doplňují deklamovanými abstraktními obrazy textů, které zrcadlí osobní život a místa, kde hudba jejich tvorba vzniká.

Info

Northwest (uk) + mezi patry klid
9. 6. 2022 20:00
Foyer Galerie moderního umění, Hradec Králové
web koncertu

foto © Jan Lenting (@lenjan)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace