Zprávy / Nové desky

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.02.2021

Zneklidňující dreampopové melodie doprovází zasněný hlas. Intimní abstrakce stvořené a nahrané doma, v bezpečí pokoje studentky FAMU. To je krátkohrající EP Vivid od Ellie Dandelion.

Producentka a zpěvačka původem z Ostravy, Eliška Lubojatzká, se tomuto DIY hudebnímu projektu věnuje již delší čas. První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí. Soubor uvádí hypnotický ambient Allurement. Mezi čtyřmi skladbami najdeme i singl Eyes, který si cestu do sluchátek fanoušků Ellie Dandelion našel už na podzim. Úzkostný shoegaze doprovází chladný zpěv, vznášející se nad nekomfortní scénou, oddělený od jejích aktérů. Skladba Silk Touch je zasněná, o poznání popovější, se silným synťákovým zvukem. Navazuje na ni Vivid, která dala jméno celému EP. Citlivá abstrakce stoupající do éterických výšin.

EP Vivid od Ellie Dandelion je od 15. února dostupné na streamovacích službách Spotify, Apple music, iTunes a také na Bandcampu. Je druhým releasem nové umělecké platformy Agrose.

Info

Ellie Dandelion – Vivid (Agrose, 2021)
Fb interpretky

foto © Instagram interpretky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd vydáva výber remastrovaných prvotín

redakce 07.03.2021

Skladby kompilácie sa pohybujú od začiatkov inšpirovaných českým undergroundom a poéziou až k šanzónovo-kabaretnému zvuku.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace