Zprávy / Festivalové

Pořadatelé Rock for People budují Park 360

Pořadatelé Rock for People budují Park 360

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.11.2021

Velké plány představili pořadatelé festivalu Rock for People, pod jejichž taktovkou vzniká na hradeckém letišti nový multifunkční areál Park 360. Společnosti Ameba Production se po letech působení v areálu podařilo scelit nájemní smlouvy se všemi majiteli a díky tomu se vytvořily vhodné podmínky pro větší a dlouhodobější investice trvalého charakteru.

Jak už napovídá název Parku 360, na 40 hektarech areálu postupně vznikne flexibilní a udržitelný prostor, který kombinuje nejen kulturní či sportovní akce, ale i firemní eventy společně s cestovním ruchem, inovacemi a důrazem na obnovitelné energie, a to v celoročním provozu. Viditelné změny a širokou škálu aktivit nabídne areál už na jaře 2022. Multifunkční festivalové zázemí s kapacitou 35 tis. návštěvníků nabídne prostor pro několik akcí konaných souběžně. V areálu vznikne zábavní park s edukativním charakterem pro rodiny s dětmi, zážitkové ubytování oslovující turisty na Labské cyklostezce nebo digitální nomády s karavany či stálá stylová restaurace v jednom z osmi hangárů. Současně zde mohou probíhat například divadelní představení, firemní teambuildingy, svatby, konference nebo farmářské trhy.

Náplň i podoba Parku 360 vzniká také ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové a Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Do současných plánů je zapojeno maximum lokálních dodavatelů a Park 360 funguje na principu cirkulární ekonomiky, tedy využívá zbytkový materiál z provozu města – a naopak, městské organizace zužitkovávají odpad z Parku 360. Cílem dlouhodobé strategie je vznik energetického společenství ve spolupráci s městem a dalšími partnery, v němž se díky obnovitelným zdrojům podaří dosáhnout klimatické neutrality do roku 2030. Hradecký region tak získává významný symbol se silným příběhem, který dokáže maximálně využít potenciál daného místa. Pokud jde o inovace, směr už letos ukázal komornější Rock for People Hope v polovině srpna. Ve světové festivalové premiéře se zde představil vodíkový generátor H2Base české společnosti Devinn, který poháněl jednu ze stageí. A dostalo se mu značené domácí i mezinárodní publicity. Vizuální komunikaci Parku 360 navrhlo progresivní Studio Divize.

Info

Park 360
web projektu

foto © se svolením Ameba Production

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Youssou N´Dour, Modest Mouse a další na Colours of Ostrava

redakce 19.12.2021

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké postgrungeové scény Modest Mouse.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace