Články / Rozhovory

Pořadatelská: Dave.LXR (X-Massacre)

Pořadatelská: Dave.LXR (X-Massacre)

redakce | Články / Rozhovory | 14.03.2019

Tradiční předvánoční masakr? To je idea pořadatelského spolku, který se zastřešuje značkou X-Massacre a koncem roku pořádá jednu z největších harder styles indoor akcí ve střední Evropě, a to už od roku 2003. To znamená: tři stage, tři světy, tři styly, tři vesmíry: tekno, hardcore, drum & bass. A i když další akci mají v plánu až na jaře, zhostí se jedné stage na Žižkovské noci. Více o plánech i akcích, které vnímají kolem sebe, nám pověděl Dave.LXR.

Co chystáte další dny a týdny?
Leden a únor máme většinou klídek, odpočíváme po prosinci, který je pro nás kvůli X-Massacre záhul, a to jak psychický, tak fyzický stránce. Odpočatý ale už jsem a navíc moc dlouho odpočívat nedovedu, jsem tak trošku workoholik… protože mě ta práce neskutečně baví, takže teď společně se Žižkovskou nocí připravujeme X-Massacre stage na tomto festivalu. Mejdan proběhne 23. března ve skvělém prostoru, který jste mohli znát jako Face2Face, nyní Fuchs2. Budou dvě stage, kde zazní tekno, hardcore techno a taky hardcore kytarovej. Můžu prozradit osobnosti, jako je francouzská legenda Darktek, Sparks live set nebo italský producent Tysot Emphatek a mnoho dalších.

Jinak pokud se podívám dále do budoucna, chystáme na 21. - 23. červen vůbec první letní festival pod hlavičkou XM Crew, který se příznačně jmenuje S-Massacre, čti Samr Masakr. Proběhne v kempu RS Věšín, který najdete uprostřed krásné přírody kousek od Rožmitálu pod Třemšínem.

Jaká akce tě v poslední době nadchla?
Popravdě na akce moc nechodím, jen tam, kde hraju (Dave. LXR aka Dexide, pozn. a.) a jelikož DJing miluju, užívám si většinou každou akci. Samozřejmě nejvíc jsem si užil X-Massacre 2018, kde jsme slavili patnáct let od založení a byla to prostě pecka. Co se týče akce, kde jsem nehrál a šel si jí jen užít, musím určitě zmínit loňský Metronome. Byl jsem na koncertě Chemical Brothers a byl to jeden z mých nejsilnějších hudebních zážitků v životě.

Když se podíváš na akce jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Letos bych rád opět zašel na Metronome, budou tam Kraftwerk, kteří mě hodně ovlivnili, ale bohužel máme ten samý víkend S-Massacre Festival, takže se to takhle blbě kreje, to mě fakt mrzí. Určitě zase zajdu na letní Let It Roll, je to každoročně zážitek. A v neposlední řadě navštívím Rock for Churchill, ten má pohodovou rodinnou atmošku a moc rád tam jezdim.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
No, možná bohužel, je to můj každodenní chleba, trávím na nich většinu svého pracovního času, mám na starosti PR & marketing. Dříve jsem na nich trávil hodně času i soukromě, teď se tomu ale snažím vyhýbat a moc do toho nečumět, je to ztráta času. Ušetřený čas věnuju hudební produkci, na kterou jsem dřív čas neměl.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejradši jím doma, člověk ví, co jí a jak si to připravil. Pokud jde o restaurace, miluju asijskou kuchyni, opravdu hodně mi chutnalo v Lemon Leaf nebo Asian Temple. Obědy jsou dobrý v Hospůdce Na radnici, kterou mám kousek od kanclu a často tam jezdím. Tam vařej fajn, ne jen samý knedlíky a omáčky, jak je zvykem.

Info

web pořadatelů

Žižkovská Noc 2019
21. - 24. 3. 2019
Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Steffi: Nepotřebujeme pořád sedět jedna vedle druhé

redakce 20.09.2019

Steffi a Virginia, rezidentky berlínského Berghain/Panorama Baru o nadcházející desce Work a Change, která vychází na labelu Ostgun Ton.

Zdeňka Morávková (V centru | Im Zentrum): Centrum je tam, kde si ho uděláš

redakce 18.09.2019

Jesenický umělecký festival svou dramaturgií poukazuje na česko-německou spolupráci, která v regionu po léta přirozeně probíhala. Rozhovor.

Radim Zbránek (Story): Jen vnímat, nechat mobil v kapse

redakce 16.09.2019

Večírku s názvem Story se po několik let dařilo odvážným propojením dvou zdánlivě neslučitelných světů vyvolat atmosféru, jakou široko daleko zažil málokdo... Rozhovor.

Wrekmeister Harmonies: Všetko má expiráciu, krása aj utrpenie

redakce 15.09.2019

Predo mnou zrazu sedeli dve vyrovnané a veľmi príjemné bytosti, hovoril najmä JR. A pokojným hlasom ma dôkladne vyškolil o kráse a šťastí, ktoré je všade okolo nás.

Dušan Svíba (Earth Music): Potkávat se s lidma

redakce 09.09.2019

"Ústředním bodem je zájem a potřeba mít vliv na prostředí, ve kterém se pohybujeme," říká o svých plánech i ambicích Dušan Svíba.

George Clark (Deafheaven): Ordinary Corrupt Human Love je nový začátek

redakce 08.09.2019

Během kodaňské zastávky evropského turné se frontman Deafheaven rozpovídal o procesu, který z novinky Ordinary Corrupt Human Love udělal nejdůležitější album jejich kariéry.

Aparde: V Berlíně nejsem navždycky

redakce 02.09.2019

Hlas je mým dalším nástrojem říká v rozhovoru Paul Camillo Schroeder alias Aparde, inovátor německé elektronické scény, který se netají tím, že nemá rád rivalitu v hudbě.

Protokol: Alyona Alyona

redakce 30.08.2019

Na podzim se Alyona Alyona do České republiky vrací ke dvěma klubovým koncertům a u té příležitosti jsme se jí zeptali na její vzory a inspirace.

Bernard Sumner (New Order): Po letech jsme měli deadline

redakce 29.08.2019

Rozhovor se členem Joy Division a New Order se neodmítá, peripetie kolem náslechu a utajení alba ovšem překonaly všechna očekávání... Čtěte před pražským koncertem.

Milan Lipavský (Festival hudby Bez ambicí): Třeba se to brzy změní k lepšímu

redakce 28.08.2019

Festival na náměstí bez „kolotočů“? Lidi kolem litomyšlského klubu Kotelna se o to pokusí druhý rok za sebou, a ačkoliv říkají, že je to „bez ambicí“...