Články / Rozhovory

Pořadatelská: Dave.LXR (X-Massacre)

Pořadatelská: Dave.LXR (X-Massacre)

redakce | Články / Rozhovory | 14.03.2019

Tradiční předvánoční masakr? To je idea pořadatelského spolku, který se zastřešuje značkou X-Massacre a koncem roku pořádá jednu z největších harder styles indoor akcí ve střední Evropě, a to už od roku 2003. To znamená: tři stage, tři světy, tři styly, tři vesmíry: tekno, hardcore, drum & bass. A i když další akci mají v plánu až na jaře, zhostí se jedné stage na Žižkovské noci. Více o plánech i akcích, které vnímají kolem sebe, nám pověděl Dave.LXR.

Co chystáte další dny a týdny?
Leden a únor máme většinou klídek, odpočíváme po prosinci, který je pro nás kvůli X-Massacre záhul, a to jak psychický, tak fyzický stránce. Odpočatý ale už jsem a navíc moc dlouho odpočívat nedovedu, jsem tak trošku workoholik… protože mě ta práce neskutečně baví, takže teď společně se Žižkovskou nocí připravujeme X-Massacre stage na tomto festivalu. Mejdan proběhne 23. března ve skvělém prostoru, který jste mohli znát jako Face2Face, nyní Fuchs2. Budou dvě stage, kde zazní tekno, hardcore techno a taky hardcore kytarovej. Můžu prozradit osobnosti, jako je francouzská legenda Darktek, Sparks live set nebo italský producent Tysot Emphatek a mnoho dalších.

Jinak pokud se podívám dále do budoucna, chystáme na 21. - 23. červen vůbec první letní festival pod hlavičkou XM Crew, který se příznačně jmenuje S-Massacre, čti Samr Masakr. Proběhne v kempu RS Věšín, který najdete uprostřed krásné přírody kousek od Rožmitálu pod Třemšínem.

Jaká akce tě v poslední době nadchla?
Popravdě na akce moc nechodím, jen tam, kde hraju (Dave. LXR aka Dexide, pozn. a.) a jelikož DJing miluju, užívám si většinou každou akci. Samozřejmě nejvíc jsem si užil X-Massacre 2018, kde jsme slavili patnáct let od založení a byla to prostě pecka. Co se týče akce, kde jsem nehrál a šel si jí jen užít, musím určitě zmínit loňský Metronome. Byl jsem na koncertě Chemical Brothers a byl to jeden z mých nejsilnějších hudebních zážitků v životě.

Když se podíváš na akce jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Letos bych rád opět zašel na Metronome, budou tam Kraftwerk, kteří mě hodně ovlivnili, ale bohužel máme ten samý víkend S-Massacre Festival, takže se to takhle blbě kreje, to mě fakt mrzí. Určitě zase zajdu na letní Let It Roll, je to každoročně zážitek. A v neposlední řadě navštívím Rock for Churchill, ten má pohodovou rodinnou atmošku a moc rád tam jezdim.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
No, možná bohužel, je to můj každodenní chleba, trávím na nich většinu svého pracovního času, mám na starosti PR & marketing. Dříve jsem na nich trávil hodně času i soukromě, teď se tomu ale snažím vyhýbat a moc do toho nečumět, je to ztráta času. Ušetřený čas věnuju hudební produkci, na kterou jsem dřív čas neměl.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejradši jím doma, člověk ví, co jí a jak si to připravil. Pokud jde o restaurace, miluju asijskou kuchyni, opravdu hodně mi chutnalo v Lemon Leaf nebo Asian Temple. Obědy jsou dobrý v Hospůdce Na radnici, kterou mám kousek od kanclu a často tam jezdím. Tam vařej fajn, ne jen samý knedlíky a omáčky, jak je zvykem.

Info

web pořadatelů

Žižkovská Noc 2019
21. - 24. 3. 2019
Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Martin Reiner: Brno je literárním centrem a vždycky bude

Adéla Polka 28.05.2020

Povídali jsme si o chystaném křtu knihy, kterou vydalo Druhé město ve spolupráci s Hostem, jenže sedět s literátem u oběda znamená dozvědět se mnohem víc...

David Macháček: ... aniž bych se přetvařoval

Jiří Přivřel 27.05.2020

Novinář David Macháček už sedmým rokem vyfotí alespoň jednu fotografii denně a ještě ten den ji spolu s dvojverším zveřejní na Facebooku. A dělá toho víc. Rozhovor.

Michal Kočan (Underdogs'): Chci donutit lidi přemýšlet

Jarmo Diehl, su, ScreamJay 26.05.2020

Víte, že Underdogs' zdaleka není jen klub? Je to komunita i promotérský kolektiv, který organizuje Fluff Fest. S Michalem Kočanem o plánech do budoucna i vzniku jedinečného kolektivu.

Vstupní prohlídka: Raptor Koch

redakce 25.05.2020

Hudební škatulky pro něj nejsou hluboké ani dost vysunuté, freakpopovou písničku rádiového charakteru střídá lo-fi ambient. Je to blázen, nebo ne?

Douška vydavatelská: XION

redakce 21.05.2020

XION se pokouší překlenout žánrové škatulky, chce představovat zajímavou hudbu z různých koutů vesmíru, hudbu jako eklektické místo s vášní a entuziasmem.

Alexandr Smutný (#zazivouhudbu): Vytváříme kulatý stůl pro všechny

Michal Pařízek 20.05.2020

K výzvě Za živou hudbu se přihlásilo téměř 3 000 lidí, vyšly desítky různých článků a objevilo se také několik disputací. Co si o ní myslet celkově? Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Liem

redakce 20.05.2020

Vladimír Jaške je na klubové scéně známý především jako energický kytarista s neopakovatelným rukopisem, z projektů Munroe nebo 2Cold.

Full Moon 10: Editorské tipy Viktora Paláka

redakce 13.05.2020

"Vždycky jsem rád pozoroval, jak celá řada autorů roste," říká Viktor Palák o tom, co je na práci editora nejlepší. Ke kterým textům ze své kariéry ve Full Moonu doporučuje…

Full Moon 10: O smutném méďovi. Rozhovor John Congleton (us)

waghiss666 13.05.2020

Aby bylo jasno: nikdo není takový mílius jako práve John Congleton. Prý že je v L.A. se svou prítelkyní, je tam teplo a má se fajn. "Tenhle týden nepracuju, beru…

Full Moon 10: Řekni mi to ještě jednou - a ještě, a ještě! Rozhovor Abel Ferrara (us)

Jakub Peřina 13.05.2020

S režisérem Abelem Ferrarou o nutkání nespokojit se jen tak s něčím, touze jít do extrému, rokenrolových deziluzích a chuti žít. A ještě!