Články / Rozhovory

Pořadatelská: Dave.LXR (X-Massacre)

Pořadatelská: Dave.LXR (X-Massacre)

redakce | Články / Rozhovory | 14.03.2019

Tradiční předvánoční masakr? To je idea pořadatelského spolku, který se zastřešuje značkou X-Massacre a koncem roku pořádá jednu z největších harder styles indoor akcí ve střední Evropě, a to už od roku 2003. To znamená: tři stage, tři světy, tři styly, tři vesmíry: tekno, hardcore, drum & bass. A i když další akci mají v plánu až na jaře, zhostí se jedné stage na Žižkovské noci. Více o plánech i akcích, které vnímají kolem sebe, nám pověděl Dave.LXR.

Co chystáte další dny a týdny?
Leden a únor máme většinou klídek, odpočíváme po prosinci, který je pro nás kvůli X-Massacre záhul, a to jak psychický, tak fyzický stránce. Odpočatý ale už jsem a navíc moc dlouho odpočívat nedovedu, jsem tak trošku workoholik… protože mě ta práce neskutečně baví, takže teď společně se Žižkovskou nocí připravujeme X-Massacre stage na tomto festivalu. Mejdan proběhne 23. března ve skvělém prostoru, který jste mohli znát jako Face2Face, nyní Fuchs2. Budou dvě stage, kde zazní tekno, hardcore techno a taky hardcore kytarovej. Můžu prozradit osobnosti, jako je francouzská legenda Darktek, Sparks live set nebo italský producent Tysot Emphatek a mnoho dalších.

Jinak pokud se podívám dále do budoucna, chystáme na 21. - 23. červen vůbec první letní festival pod hlavičkou XM Crew, který se příznačně jmenuje S-Massacre, čti Samr Masakr. Proběhne v kempu RS Věšín, který najdete uprostřed krásné přírody kousek od Rožmitálu pod Třemšínem.

Jaká akce tě v poslední době nadchla?
Popravdě na akce moc nechodím, jen tam, kde hraju (Dave. LXR aka Dexide, pozn. a.) a jelikož DJing miluju, užívám si většinou každou akci. Samozřejmě nejvíc jsem si užil X-Massacre 2018, kde jsme slavili patnáct let od založení a byla to prostě pecka. Co se týče akce, kde jsem nehrál a šel si jí jen užít, musím určitě zmínit loňský Metronome. Byl jsem na koncertě Chemical Brothers a byl to jeden z mých nejsilnějších hudebních zážitků v životě.

Když se podíváš na akce jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Letos bych rád opět zašel na Metronome, budou tam Kraftwerk, kteří mě hodně ovlivnili, ale bohužel máme ten samý víkend S-Massacre Festival, takže se to takhle blbě kreje, to mě fakt mrzí. Určitě zase zajdu na letní Let It Roll, je to každoročně zážitek. A v neposlední řadě navštívím Rock for Churchill, ten má pohodovou rodinnou atmošku a moc rád tam jezdim.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
No, možná bohužel, je to můj každodenní chleba, trávím na nich většinu svého pracovního času, mám na starosti PR & marketing. Dříve jsem na nich trávil hodně času i soukromě, teď se tomu ale snažím vyhýbat a moc do toho nečumět, je to ztráta času. Ušetřený čas věnuju hudební produkci, na kterou jsem dřív čas neměl.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejradši jím doma, člověk ví, co jí a jak si to připravil. Pokud jde o restaurace, miluju asijskou kuchyni, opravdu hodně mi chutnalo v Lemon Leaf nebo Asian Temple. Obědy jsou dobrý v Hospůdce Na radnici, kterou mám kousek od kanclu a často tam jezdím. Tam vařej fajn, ne jen samý knedlíky a omáčky, jak je zvykem.

Info

web pořadatelů

Žižkovská Noc 2019
21. - 24. 3. 2019
Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Dan Boeckner (Operators): Energie z pádu socialismu se proměnila v cynismus

redakce 09.07.2019

Jen co se znovu dala dohromady jeho domovská skupina Wolf Parade, Boeckner se znovu vrací na koncertní podia s Operators i Handsome Furs. Co nám k tomu řekl?

Ólafur Arnalds: Nejhorší tvůrčí blok

redakce 08.07.2019

Za hudbu k seriálu Broadchurch obdržel Ólafur Arnalds prestižní ocenění Britské filmové a televizní akademie. V létě představí na Colours of Ostrava skladby z posledního alba re:member, se kterým se…

Tokimonsta: Je to krásná doba

redakce 03.07.2019

Tokimonsta se letos v létě představí na Colours of Ostrava, ale i na Pohodě. Její sety jsou ekletické, plné hiphopových beatů, R&B i tanečních pasáží. Rozhovor.

Bob Hardy (Franz Ferdinand): Je to skvělý

redakce 27.06.2019

Dělat rozhovor se skotskými indie rockery Franz Ferdinand, když tušíte, že to pro každého z nich bude xtá dvanáctiminutovka v řadě, to je svého druhu řehole.

Ivan Hronec (Edison Filmhub): Nemáš kino, nemáš pravdu

redakce 25.06.2019

V pražské Jeruzalémské ulici se zkraje června otevřelo nové kino Edison Filmhub, pročež jsme se zeptali ředitele Film Europe Ivana Hronce.

Hradby Samoty: Priestor pre každého, ale našťastie nie pre všetkých

redakce 24.06.2019

Hradby Samoty, to není zrovna normální festival, a to jak lajnapem, tak umístěním i celkovou myšlenkou. Víc nám řekla dvojka z pořadatelského týmu.

Vstupní prohlídka: Timbertwig

redakce 24.06.2019

Timbertwig mají za sebou jedno EP, ale písniček je více, jinak by taky nemohli koncertovat po Evropě.

Broněk Slezák, Jana Fryzelková (MišMaš party): Pro nás je to přelomový ročník

redakce 19.06.2019

Mišmaš párty je ideální příležitost zkusit i něco, co je daleko za hranicemi, které si většina umí představit. To je snad princip festivalu, ne?

Cash Savage: To, že jsem žena, neznamená, že jsem máslo

redakce 18.06.2019

V diáři australských The Last Drinks, kteří jsou známí divokými koncerty, jsou tři neobvyklé tuzemské štace. Rychlé otázky a ještě rychlejší odpovědi Cash Savage.

Jiří Moravčík (Czech Music Crossroads, Colours of Ostrava): Příběhy přibývají každý den II.

redakce 17.06.2019

V první části rozhovoru jsme se s ním bavili zejména o showcasech obecně a jejich vnímání v tuzemském prostoru, v druhé části se rozletíme po world music.