Články / Seriály

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce | Články / Seriály | 01.09.2023

Multižánrový festival Cool v plotě dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa, to už čtenáři Full Moonu ví nějaký ten rok, tedy ti, co obdivují sílu tvůrčího individua. Cool v plotě se pohybuje mezi mnohými žánry a je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a busking. Letos tomu nebude jinak, což nám potvrdil ředitel festivalu Ivo Voříšek, který nás zároveň pozval na další, nejen festivalová místa.

více o festivalu zde

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Následující dny, týdny budou ryze pracovní. Mimo poslední resty a práce na našem festivalu Cool v plotě dělám ještě na Město lidem lidé městu v Českých Budějovicích, Pivních slavnostech v Písku a také ve Sladovně a na Krásných setkáních v píseckém Balzám Café. Nejvíc energie ale musím vynaložit na 14. ročník Coolu v plotě. Line-up je zase pestrý a našlápnutý – Fejká, Simon Goff, Haru, Tomáš Sedláček, Yasha 96, Eniesa, Ivy Z a spousta dalších. Takže práce, práce a práce, ale velmi milá.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Upřímně řečeno většinu léta jsem trávil spíše v přírodě a na horách. Ale pracoval jsem při tom i na Krásných setkáních v Balzám Café, kde byla většina koncertů velmi příjemných. Za zmínku stojí skvělí Hm... a minulý týden výborní Ohm Square, kterým dělal kvalitní support Fanky B, kamarád žijící delší dobu v zahraničí, toho času na Kanárských ostrovech, který perfektně ukázal, jak se dají mixovat různé žánry elektronické hudby. Z počátku léta nesmím zapomenout na pohodový, téměř domácí festival ARTORZO v krásných kulisách hradu Krakovec, s pestrou a zajímavou hudbou, který mimo jiné pořádá můj parťák z Coolu Milan Špiller. Zcela náhodou jsem se taky ocitl v zapadlém jesenickém Starém městě na festivalu místní firmy Probio a byl jsem velmi překvapen odvážným a pestrým hudebním doprovodným programem, milými lidmi, nabídkou občerstvení a atmosférou.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Mé hudební obzory jsou poměrně doširoka. Od hardcore přes postrock až po elektronickou hudbu a jazz. Když jsem byl mladší, ovlivňovali mě 10:15 Promotion, D Smack U, 007 Strahov, Bunkr, Chmelnice, později i velké koncerty a festivaly. V současnosti moje cesty vedou spíše na ty menší, takže se opět těším na Spectaculare, koncerty PJ Harvey a P.I.L. Těch promotérů, kteří tvoří malé akce a festivaly a fandím jim, je celá řada, zmíním velešínský charitativní festival Houpačka, Živou vilu v Prachaticích, šumavský UBU Camp… je jich spousta a doufám, že se nikdo nebude zlobit, že jsem na něj zapomněl. Mimo jiné skoro na každém ročníku Coolu v plotě je hned několik umělců, ať již začínajících nebo známých, které je určitě dobré slyšet.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Jako člověk pracující v kultuře je samozřejmě musím používat. Ale zcela upřímně napíšu, že v posledních několika letech je beru jako zdroj špatného ovlivňování lidí, morálního balastu, do hloubky to snad ani rozebírat nebudu.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
V Písku mohu vřele doporučit např. Chapelle, Pomodoro, Do Nebe, Až na půdu a určitě indickou, ve Strakonicích Sůl a Řepu. Ve Zlíně skvělý Bůrger. Při cestování se snažím podniky vybírat podle recenzí a většinou se nezklamu. Jídlo mám moc rád a jím prakticky všechno, takže středomořská, asijská kuchyně a občas i česká klasika. Samozřejmě to nejlepší si uvaříme sami doma!

Info

Cool v plotě
8.–⁠9. 9. 2023
Písek
Fb událost

foto © se svolením Iva Voříška

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace