Články / Seriály

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce | Články / Seriály | 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky pořádně našlapaná sezóna ve stávajících „starých“ prostorech. Kam zajít a co nevynechat nám prozradila produkční Karolína Horáková.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Chystáme toho spoustu! Máme před sebou poslední sezónu na „staré“ Melodce, tedy v prostorách Sokolského stadionu. A bude to pořádně našlapaná sezóna! Vrcholem září bude společný koncert Gutalax a Čad. V říjnu oslavíme 35. narozeniny kapely SPS, těšíme se na Slobodnou Európu, zapomenout nesmíme na miláčka publika Rockyho Leona, ska-punkery Los Fastidios z Itálie a páteční program festivalu Batch, který na Melodce nabídne Severals, The Truth Is Out There, KODDN, Seeing Things.

V listopadu se na Melodku chystá snad každý fanoušek grindcoru na už desátý ročník dvoudenního Power Grindcoru. Do konce roku přivítáme i jména jako Vanguard, Vojtaano, Michajlov, John Wolfhooker, Embrace the Darkness nebo Eponine. Za zmínku stojí i naše pravidelné Free Nighty, unikátní akce, na kterých dáváme prostor začínajícím kapelám. Ty se těší stále větší oblibě a my máme upřímnou radost z toho, že můžeme být u toho, jak se na scéně objevují nová zajímavá jména. Osobně se těším právě na tyhle večery, podzimní přehlídka začínajících kapel bude fakt pestrá a zajímává. A pak na Rockyho Leona, on si totiž dokáže velice rychle posluchače naladit na svou vlnu a příjemným způsobem je donutit usmívat se a tančit až do konce show.

Až tuhle podzimní/zimní sezónu 2023 zakončíme, předposledního prosince koncertem našich kamarádů Denoi a dalších kapel – zatím víc neprozradím, ale bude to velkolepé –, čeká nás stěhování do nového prostoru. Zatím všechno vypadá dost nadějně a Brno o hudební klub Melodka nepřijde. Věříme, že nové prostory budou změnou k lepšímu, a moc si vážíme veškeré podpory našich fanoušků a příznivců, které se nám v tomto roce v rámci hledání nového domova dostalo, byla to ta největší motivace.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Idles ve vídeňské Areně! Jsem velká fanynka, na koncert jsem se těšila dlouho a stálo to za to. Jejich energie, texty, kytary, poselství, to je kombo, ze kterýho jsem měla husinu ještě dva dny. Velká srdcovka pro mě byl taky pražský koncert postpunkových Preoccupations, na který budu ještě dlouho vzpomínat, totálně mě zhypnotizovali.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Moc fandím kolektivu Rock in Brünn, kteří pořádají v Brně stejnojmenný festival, ale i další akce, kam zvou zajímavá jména nejen z punkové scény z celého světa. Celkově si koncerty, na které půjdu, nevybírám podle toho, kdo je pořádá, ale podle toho, kdo na nich hraje. V blízké budoucnosti si určitě nenechám ujít moje oblíbence Mando Diao v Lucerna Music Baru. V Brně pak chodím ráda na koncerty na Flédu nebo do Prvního Patra, kde si z programu vždycky něco vyberu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Dobrý sluha, zlý pán. Mám ve své režii sítě Melodky, takže po pracovní stránce k nim mám vztah poměrně blízký. Po té osobní už to tak horké není. Vadí mi přetvářka, vadí mi šíření dezinformací, vadí mi agrese a neuctivost v komentářích, vadí mi reklamy a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Ve volném čase na sociálních sítích moc nebývám a za sebe nesdílím skoro nic, ale můj pes má super instáč.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Ze všeho nejradši mám palačinkárnu Panksy v Brně na Jaselské. Miluju jak jejich slané i sladké palačinky, tak kafe, saláty, obsluhu, zahrádku, design, všechno! Ráda chodím taky do Forky’s, do Úvozny na tofu-burger, do La Speranzy na pizzu, do Koffeinu na meníčko a do Hermanos na nachos v jedlé misce a cokoliv bez rajčat.

Info

Melodka
web klubu

foto © se svolením Karolíny Horákové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace