Články / Seriály

Pořadatelská: Lin Wojnarová (Kulturní centrum Provoz)

Pořadatelská: Lin Wojnarová (Kulturní centrum Provoz)

redakce | Články / Seriály | 06.04.2023

Pěší zóna u Ostravice je bohulibé místo, hned vedle sebe tu najdete kluby Provoz, Dock a Barrák, nejlepší je sledovat cvrkot z nábřeží. Anebo zevnitř, nastřídačku. Lindu Wojnarovou, členku hudebního kolektivu Gin&Platonic, redaktorku nakladatelství Bílý Vigvam a produkční Provozu najdete v... jednom kole.

Co chystáte další dny a týdny?
S přicházejícím jarem chystáme hromadu akcí. Kromě hudby se můžete přijít podívat na autorská čtení, výstavy anebo si užít nedělní vegan snídaně na našem baru v přízemí. Konkrétně v dubnu bych ráda vypíchla návštěvu rakouských Land of Ooo v doprovodu písničkáře Hello Incognito. Oba celky si u nás střihnou premiéru a čekáme pořádnou páteční pohodu. Hned v sobotu plynule navážeme prvním ostravským koncertem místního projektu Moře dní, balancujícího na základech psychedelie a popového songwritingu, který má na svědomí Martin „Marcyn“ Hampel (Places, February, Buty). Společně s nimi vystoupí také američtí Charmaine’s Names. Pořádnou nálož čekáme v polovině měsíce na koncertě synthpunkových Berlin Manson ve společnosti Atomic Candy Creeps – v jejich sestavě zasvěcení rozpoznají třeba bývalé členy At Bona Fide. Tahle show bude dost možná na nějakou dobu poslední ve starých klubových prostorech, jelikož se chystáme na zásadní přestavby. Tak nech všetko zachvátia plamene!


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Moc příjemně mě překvapil koncert Hot Garbage organizovaný Aww Man v Underdogs’. Úplnou náhodou jsme se s kamarádkou rozhodly zabít čas před mým vlastním vystoupením na poslední Whiskas party. Stihnout před taneční náloží v Bike_Jesus ještě neo-psychedelic bandu z Kanady bylo skvělé. Do teď se závistí myslím na boží kovbojskou košili basačky Juliany.

Zatím nejrozkošnějším zážitkem tohohle roku byla možná až příliš intimní, ale o to zábavnější show Ryder the Eagle v olomouckém blues baru Garch. I přes tanec na nestabilních stolech se nikomu nic nestalo, zazněly songy z nové desky Megachurch i staré fláky pro skalní fandy. Ideálka. Jo a Dry Cleaning ve Futuru, to je bez debat. Florence Shaw se už od dob prvních épéček drží na nejvyšší příčce mého pomyslného žebříčku geniálních textařů*ek.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Z místních aktivit doporučuju sledovat série akcí Sinus v Otvoru v Docku a Gin&PLATOnic v galerii Plato. Skvělé věci se kontinuálně dějí v Olomouci na SF MINI nebo v tamním letním kině pod taktovkou kolektivu Hlubina, Brno v mých očích zase ožívá díky nové koncertní sérii SOFTSPOT v Kabinetu múz. Radost mi udělá jakákoliv kultura, za kterou se nemusím hnát až do Prahy. Z vlastní zkušenosti na Provoze víme, že organizovat koncerty mimo hlavní město občas vyžaduje zápal hraničící s šílenstvím. Za mě je tedy nutné podporovat kohokoliv, kdo se do dělání gigů vůbec pouští. Moc se těším na svůj pomyslný začátek festivalové sezóny, snad už taky na pořádné teplo a slunce, na konci května –⁠⁠⁠ Psychedelic Umami víkend v Soulkostelu ve Vernéřovicích.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Už několik let, pro někoho možná až zbytečně detailně, dokumentuju svůj denní život skrz stories na Instagramu. Před časem jsem si uvědomila, že když se člověk snaží skloubit práci na plný úvazek s produkcí akcí a vlastním kulturním a sociálním životem, často mu zážitky rychle mizí z hlavy. Instagram tím pádem používám hlavně pro deníčkové účely.

Dokud se neobjeví praktičtější možnost, jak informovat lidi o koncertech, než Facebook eventy, budu nucena setrvávat i tam. Idea sociálních sítí mě nikdy nijak nerozčilovala, nepociťovala jsem potřebu se vůči nim nějak vymezovat. Z promotérského hlediska je bohužel čím dál tím těžší je efektivně využívat –⁠⁠⁠ skrze tlak na využívání sponzorovaných postů. Organický dosah je minulostí. To mě mrzí.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Kocouří způsoby jsou vždycky sázka na jistotu, největší radost mi udělá vegan obalovaný květák anebo jejich proslulý guláš s knedlíkem. Na domácí těstoviny zásadně do italské jídelny Trattoria Pupík, pokud to jejich šibeniční otevírací doba dovolí, a jako Ostravačka nemůžu opomenout legendární smažák v Denním baru Metro. Tahle oáza klidu s nadpozemsky příjemnou obsluhou zvládne z mizérie vytáhnout i nejzamračenějšího člověka. Aspoň na chvíli.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Vstupní prohlídka: Mr. Pink and The Bad Thoughts

redakce 21.08.2023

Noříme se do temných vln syntezátorového country plných srdceryvných textů a dělá nám to dobře. A říkáme si, jak asi Mr. Pink and the Bad Thoughts vidí současný svět?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace